Dzień Edukacji Narodowej w Jeleniej Górze

Dzień Edukacji Narodowej, polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego, w tym roku co prawda przypada w niedzielę, w dzień wolny od pracy, niemniej jednak w niektórych szkołach już dzisiaj, w piątek 12.10.2018, uroczyście obchodzono „nauczycielskie święto”.


DSC 3054


W Zespole Szkół Ekonomiczno – Turystycznych w Jeleniej Górze, podczas uroczystej akademii przygotowanej przez gospodarzy, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej Marzena Machałek wręczała odznaczenia państwowe – Krzyże Zasługi oraz Medale za Długoletnią Służbę. Odznaczenia resortowe, a więc Medale Komisji Edukacji Narodowej oraz Nagrody Ministra Edukacji Narodowej i Nagrody Dolnośląskiego Kuratora Oświaty wyróżnieni nauczyciele otrzymali z rąk Dolnośląskiego Kuratora Oświaty Romana Kowalczyka oraz jego zastępcy Janusza Wrzala.


DSC 3082


Atmosfera w auli szkolnej ZSE-T była bardzo ciepła i przyjazna. Uroczystość uświetniły występy uczniów z jeleniogórskiej szkoły muzycznej. Zarówno występ wokalny „Złotych Nutek” jak i kończący piątkowe wydarzenie muzyczny popis instrumentalny utalentowanych młodych artystów zostały nagrodzone gromkimi brawami.

Wśród zaproszonych gości obecni byli Senator Krzysztof Mróz, Prezydent Miasta Jeleniej Góry Marcin Zawiła, Naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu Paweł Domagała, przedstawiciele władz Miasta oraz dyrektorzy i nauczyciele z województwa dolnośląskiego. Nie zabrakło również przedstawicieli kościoła, których reprezentował Dziekan Dekanatu Jelenia Góra Zachód ksiądz kanonik Bogdan Żygadło.


 

{djmedia 593}


portalik24.pl
Czytaj cały artykuł