SMAKI KRESÓW W MUFLONIE

28 września 2018 roku w Miejskim Domu Kultury „Muflon” w Jeleniej Górze – Sobieszowie odbyło się coroczne wydarzenie „Sybiraczki i Goście”, czyli spotkanie grup śpiewaczych z Jeleniej Góry i okolic. Tym razem w ramach działania „Historia łączy pokolenia”,było ono rozszerzone o ucztę „Smaki Kresów”.

DSC 6262

Zebranych gości przywitała Aleksandra Jarocińska, dyrektor Miejskiego Domu Kultury „Muflon”, która w ciepłych słowach,podziękowała członkiniom i członkom zespołu „Sybiraczki i Kresowianie” za długoletnią współpracę. Następnie głos zabrała posłanka na Sejm RP, Zofia Czernow.

Cześć koncertową rozpoczął krótki występ„Sybiraczek i Kresowian”, po nim zgromadzona publiczność obejrzała reportaż pt. „Spotkanie pokoleń”, materiał filmowy nakręcony podczas warsztatów edukacyjno-artystycznychw Szkole Podstawowej nr 6 w Jeleniej Górze.

Po projekcji wystąpiły zaproszone zespoły:Bolkowianie,Agat,Szarotki,Dziwiszowianki,Szklarki,Wojcieszowianki.Na koniec bloku artystycznego ponownie zaśpiewał zespół wokalny „Sybiraczki i Kresowianie”.

W trakcie występów zespołów trwała także uczta „Smaki Kresów”, podczas której serwowano tradycyjne potrawy kuchni wschodniej: kulebiaki, babkę ziemniaczaną, pierogi, kwas chlebowy oraz różne słodkie wypieki, m.in. jabłecznik z płatkami róż.

Wydarzenie „Sybiraczki i Goście” – uczta „Smaki Kresów” było jednym tych działań, które w 2018 roku wpisało się w kalendarz miejskich uroczystości z okazji 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Projekt „Historia łączy pokolenia” dofinansowany przez Fundację BGK im. J.K. Steczkowskiego w Konkursie grantowym „Na 100 Niepodległa”.

Impreza dofinansowana z Budżetu Miasta Jeleniej Góry.


 

{djmedia 591}


portalik24.pl
Czytaj cały artykuł