Konwencja PiS w Jeleniej Górze

W niedzielę, 7. października odbyła się konwencja wyborcza Prawa i Sprawiedliwości w Jeleniej Górze z udziałem zaproszonych gości tj. wiceprezesa PiS i ministra w Kancelarii Premiera Adama Lipińskiego oraz wicemarszałka Senatu RP Adama Bielana.

FB IMG 1539013762404

Konwencja rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu państwowego. Następnie zaproszeni goście wygłosili przemówienia, w których udzielili swojego poparcia kandydatowi na Prezydenta Jeleniej Góry – senatorowi Krzysztofowi Mrozowi. Jak mówił Adam Lipiński „Krzysztof Mróz ma duże doświadczenie samorządowe, jest bardzo aktywny i chce wygrać te wybory. Zresztą najbardziej spektakularne jest to, że wygrał wybory do Senatu, w jednomandatowym okręgu wyborczym, których ja bym pewnie nie wygrał”.

Adam Bielan mówił, że przyjechał do Jeleniej Góry aby wesprzeć swojego przyjaciela z Senatu. Zaznaczył, że jest on jednym z najbardziej aktywnych senatorów. Wicemarszałek Senatu wyraził przekonanie, że w Jeleniej Górze nie będzie konieczna druga tura wyborów samorządowych, gdyż Krzysztof wygra je już 21 października. Kandydat Prawa i Sprawiedliwości w swoim przemówieniu podkreślał, że Jelenia Góra potrzebuje nowej energii i aktywności w zarządzaniu – stąd hasło wyborcze Aktywny Prezydent. Obecny senator podkreślał skalę wyzwania, jaką jest startowanie na urząd prezydenta w mieście.


FB IMG 1539013772084


Krzysztof Mróz przedstawiał 12 lat rządów Platformy Obywatelskiej w Jeleniej Górze jako lata marazmu i zmarnowanych szans na rozwój. Jelenia Góra jest jednym z najszybciej wyludniających się miast na Dolnym Śląsku i to właśnie zatrzymanie odpływu, szczególnie młodych ludzi, odbierających wykształcenie w trzech miejskich wyższych uczelniach, będzie głównym wyzwaniem i zadaniem jego prezydentury. Służyć ma temu przedstawiony program nazwany „Piątką dla Jeleniej Góry”. Składa się na niego: wprowadzenie bezpłatnej komunikacji miejskiej dla wszystkich mieszkańców oraz obniżka opłat za wodę i ścieki, zagwarantowanie każdemu dziecku miejsca w publicznym przedszkolu i żłobku, poprawa kwestii porządku i ładu w mieście, w tym walka ze smogiem, otwarcie strefy nowoczesnych technologii oraz wsparcie dla przedsiębiorców a także wprowadzenie miejskiej karty seniora.

Jak podkreślał senator K. Mróz samorząd nie jest miejscem na robienie „wielkiej polityki” a miejscem, które powinno łączyć wszystkich mieszkańców, dlatego też zadeklarował otwartość na współpracę ze wszystkimi środowiskami dla dobra miasta. Przemówienie kandydata Prawa i Sprawiedliwości licznie zebrani przyjęli owacją na stojąco. Na zakończenie konwencji zaprezentowano kandydatów do Rady Miejskiej i Rady Powiatu Jeleniogórskiego.


 

{djmedia 590}


 

portalik24.pl
Czytaj cały artykuł