Wizyta Prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego w Jeleniej Górze

We wtorek 9.10.2018 były Prezydent RP Aleksander Kwaśniewski odwiedził Bolesławiec i Jelenią Górę. Po kilkugodzinnym pobycie w dolnośląskiej stolicy ceramiki, gdzie między innymi wręczył Certyfikaty Stypendialne stypendystom Fundacji im. Jerzego Szmajdzińskiego oraz dokonał uroczystego odsłonięcia tablicy pamiątkowej poświęconej tragicznie zmarłemu byłemu Ministrowi Obrony Narodowej i zarazem Wicemarszałkowi RP Jerzemu Szmajdzińskiemu, w towarzystwie Małgorzaty Sekuły – Szmajdzińskiej, około godz. 18.00 przybył do Jeleniej Góry.

WES 0184

Przed zaplanowanym otwartym spotkaniem z mieszkańcami Jeleniej Góry w Zdrojowym Teatrze Animacji, Prezydent Kwaśniewski złożył kwiaty przed tablicą upamiętniającą wszystkich zmarłych tragicznie w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem. Przy tej okazji Aleksander Kwaśniewski w sposób szczególny wspomniał swojego przyjaciela Jerzego Szmajdzińskiego.

– Człowiek pozostaje z nami tak długo póki o nim pamiętamy i go wspominamy – podkreślił Prezydent.

Przed dawnym Kościołem Garnizonowym Wojska Polskiego p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego Aleksander Kwaśniewski spotkał się także z przedstawicielami Jeleniogórskiego Stowarzyszenia Żołnierzy Radiotechników „RADAR”. Na okoliczność upamiętnienia dzisiejszego spotkania otrzymał od nich pamiątkowy album Leszka Kosiorowskiego „Tam za górą jest granica…” – książkę nawiązującą do wspomnień żołnierzy WOP chroniących w Karkonoszach i Górach Izerskich granic Polski z Czechosłowacją.


DSC 2286


Prezydent bardzo przyjaźnie odnosił się do wszystkich napotkanych osób. Witał się z nimi i cierpliwie pozował do zdjęć. Podczas niezaplanowanego krótkiego wywiadu szczerze wypowiedział się na temat obecnej sytuacji politycznej i nawiązywał do problemów naszego kraju.

– Powinniśmy starać się żyć w zgodzie z naszymi sąsiadami i budować dobre relacje z Unią Europejską, bo tego nam trzeba. Nie jest dobrze, gdy w kraju rządzi tylko jedna partia…. Moim zdaniem SLD największy kryzys ma już za sobą. Ostatnio bardzo dużo zrobiono, żeby poprawić wizerunek. Notowania partii wzrastają i dobrze. Warto, żeby SLD ponownie wróciło do Sejmu. Polsce potrzebna jest bowiem równowaga – podkreślał Prezydent.

Podczas spotkania w Teatrze Animacji wszystkie miejsca były zajęte. Prezydent przemawiał do pełniej sali ciesząc się bardzo dużym autorytetem wśród zebranych. Jego wypowiedzi były wyważone i przemyślane, a swoje opinie uzasadniał konkretnymi argumentami, które przemawiały do słuchaczy.


WES 0230


Jak to można było zauważyć po reakcji ludzi na wystąpienie Aleksandra Kwaśniewskiego, Prezydenta RP w latach 1995 – 2005 i zarazem Przewodniczącego Rady Fundacji im. Jerzego Szmajdzińskiego, dzisiejszy gość cieszy się dużym poważaniem wśród mieszkańców Jeleniej Góry i jest bardzo lubiany przez zdecydowanie większą część naszej regionalnej społeczności.

Więcej informacji w materiale video


{youtube}KY8iztlahys{/youtube}

portalik24.pl
Czytaj cały artykuł