Uroczyste pasowanie pierwszoklasistów

We wzniosłej, ale bardzo przyjaznej i ciepłej atmosferze, w sobotę o godz. 10.00 na sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej nr 11, odbyło się uroczyste pasowanie pierwszoklasistów. Dzieciom towarzyszyli w tym uroczystym dniu ich rodzice, dziadkowie i rodzeństwo. Wszyscy z przejęciem śledzili przebieg akademii.


DSC 0480


Każdy dziecko z sześciu zebranych na sali klas zostało oficjalnie pasowane ogromnym zielonym ołówkiem na ucznia. Czynności tej, w asyście dyrekcji szkoły, dokonali wiceprezydenci Jeleniej Góry Jerzy Łużniak i Piotr Paczóski. Ciepłych słów, skierowanych zarówno do dzieci jak i ich najbliższych, nie szczędzili również dyrektor „Jedenastki” Eugeniusz Sroka, naczelnik wydziału Edukacji i Sportu Paweł Domagała, przewodniczący Rady Miejskiej Leszek Wrotniewski oraz jeleniogórska radna Danuta Wójcik, która z okazji ich święta zasponsorowała wszystkim pierwszakom smaczne ciasteczka. Przedstawiciele klas, w imieniu swoim oraz koleżanek i kolegów, uroczyście ślubowali na sztandar. Każdy z nich odebrał z rąk dyrektora szkoły Akt Mianowania, który ozdobi ścianę klasy.

Na zakończenie nie zabrakło również pamiątkowych zdjęć z wychowawcami i z rodziną oraz uścisków i całusów od najbliższych.


 

{djmedia 583}


portalik24.pl
Czytaj cały artykuł