Gaudeamus igitur zabrzmiało na Wydziale Ekonomii, Zarządzania i Turystyki w Jeleniej Górze

W auli Uniwersytetu Ekonomicznego przy ul. Nowowiejskiej w Jeleniej Górze, w piątek 5.10 2018 o godz. 11.00 rozbrzmiało Gaudeamus igitur (Radujmy się więc) rozpoczynające nowy rok akademicki 2018/2019. Tegoroczna inauguracja nowy roku akademickiego na Wydziale Ekonomii, Zarządzania i Turystyki w Jeleniej Górze zbiegła się z obchodami 50-lecia istnienia Wydziału.


WES 7795


Naukę rozpoczęło 400 studentów i doktorantów. Przypominając historię samej uczelni i pierwsze lata jej funkcjonowania to im właśnie życzenia pomyślności i wytrwałości złożyła dr hab. prof. UE Elżbieta Sobczak. Pani dziekan podkreśliła z dumą, że uczelnia posiada obecnie pełnie uprawnień akademickich.

Zasługi WEZiT dla społeczności lokalnej zaakcentował natomiast Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu Andrzej Kaleta, nawiązując także do zmian, które czekają uczelnię po wejściu w życie ustawy o szkolnictwie wyższym. Profesor zapewnił również, że jeleniogórski wydział będzie nadal ważnym ogniwem wrocławskiej uczelni.

Po głównych uroczystościach na hali sportowej odbyło się uroczyste otwarcie wystawy poświęconej 50 – letniej działalności wydziału. Przez najbliższy tydzień zebrani będą mieli niepowtarzalną okazję powrócić do przeszłości i przypomnieć sobie, jak wyglądały pierwsze lata istnienia jeleniogórskiej filii. Tradycyjnie już o smaczny poczęstunek dla wszystkich przybyłych gości zadbała niezrównana Handlówka.

 

{youtube}C8M9ufvU-Go{/youtube}

 

{djmedia 582}

portalik24.pl
Czytaj cały artykuł