KSON zaprasza na rowerowe wyprawy.

Karkonoski Sejmik Osób Niepełnosprawnych we współpracy z PCK we Wrocławiu otrzymał na początek 5 rowerów trójkołowych do bezpłatnego wypożyczania. Rowery te wyposażone są w przerzutki, koszyk i inne niezbędne akcesoriadzięki, którym spełniają one nie tylko turystyczną rolę użytkową. Rower trójkołowy ma te zalety, że mogą z niego korzystać osoby niepełnosprawne, zapewnia bowiem poczucie stabilności choć trzeba poznać zasady poruszania się na nim.

Zrzut ekranu 2018-08-27 o 16.53.01

Rowery można wypożyczyć w siedzibie Karkonoskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych nieodpłatnie na podstawie specjalnej umowy o nieodpłatnym użyczeniu. Firma użyczająca rowery zapewnia serwis obsługowy co nie zwalnia użytkownika z dbałości o stan pojazdu. Dysponentem rowerów jest Klub Seniora i Wolontariusza: mówi Mirosława Jośko i miło nam będzie oprócz wycieczek na jednośladach, czyli najbardziej popularnych rowerach zaprosić na wycieczki rowerowe również „trójkołowców”.

Zrzut ekranu 2018-08-27 o 16.54.43

Staramy się aby w następnym sezonie KSON-owska wypożyczalnia rowerów wzbogaciła się o tandemy co jest specjalną oferta dla osób niewidomych, słabowidzących i ich rodzin. Wszystkich chętnych zapraszamy do KSON-u od poniedziałku do piątku w godzinach od 12:00 do 14:00, koniecznie z dowodem osobistym. Sprawę prowadzi pani Mirosława Jośko z Klubu Seniora i Wolontariusza. Informacje można uzyskać również telefonicznie od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 do 16:00 pod numerem telefonu 75 752 42 54 oraz mailowo na biuro@kson.pl.

portalik24.pl
Czytaj cały artykuł

Nocleg Jelenia Góra
Czytaj cały artykuł