XXII OFFK dobiegł końca

Przez wzgląd na dofinansowanie projektu „Rewitalizacja Lubomierza poprzez poprawę estetyki zabytkowego układu urbanistycznego centrum miasta oraz modernizację zabytkowych budynków przy Placu Wolności 67 i ul. Kowalskiego 1″ tegoroczny XXII Ogólnopolski Festiwal Filmów Komediowych w Lubomierzu do ostatniej chwili stał pod znakiem zapytania. Ostatecznie odbył się on w nieco innej wersji, a główne występy można było podziwiać na scenie umieszczonej na boisku przy Zespole Szkół nieopodal centrum.

AAA 001

W tym roku niestety nie dopisały wszystkie gwiazdy. Jednak wśród przybyłych nie zabrakło twórcy trylogii „Samych Swoich” Sylwestra Chęcińskiego oraz filmowej pary Jadźki i Witii, czyli Ilony Kuśmierskiej i Jerzego Janeczka. Festiwalowi pozostał również wierny Tomasz Lulek, a na scenie w niedzielę 12.08.2018 wyróżnienie dla filmu „Piąta pora roku” odebrał scenarzysta Jerzy Bronisław Domaradzki, który w sobotę w Zaułku Filmowym dokonał również odsłonięcia tablicy ze swoim nazwiskiem. Ostatniego dnia festiwalu nie mogło też zabraknąć tak lubianego przez publiczność turnieju „Aktorzy kontra Swojacy”. Podczas wspólnej zabawy nie zapomniano również o cegiełce na rewitalizację miasteczka.

AAA 007

Sami mieszkańcy w swoich wypowiedziach z przyjemnością podkreślali, że tegoroczny festiwal, poza sporą dawką kultury, większości z nich będzie kojarzył się także jako udany piknik rodzinny, gdyż władze miasta, z Burmistrzem Lubomierza Wiesławem Ziółkowskim na czele, zadbały o mnóstwo dodatkowych atrakcji, przede wszystkim dla dzieci.

AAA 150

W niedzielę przed sceną publiczność Lubomierza w skupieniu i z zadumą przysłuchiwała się recitalowi Beaty Olgi Kowalskiej z akompaniamentem Krzysztofa Brzezińskiego, a zaraz po nim pozwoliła porwać się radosnej atmosferze, którą zapewnił niezrównany jeleniogórski „dawca śmiechu”, czyli Kabaret Paka. Festiwal zakończono w rytmach disco mocnym uderzeniem zespołu Avangarde.


 

{djmedia 494}


portalik24.pl
Czytaj cały artykuł

Nocleg Jelenia Góra
Czytaj cały artykuł