Awanse i wyróżnienia z okazji Święta Policji

W 99 rocznicę powołania policji państwowej i zarazem w 100 rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę w Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze, z udziałem wielu znakomitych gości, nasi policjanci uroczyście obchodzili dzisiaj swoje święto.


AAA 9683


W czwartek 2.08.2018 akty mianowania na wyższe stopnie służbowe otrzymało około 180 policjantów. Wręczali je Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu nadinspektor Tomasz Trawiński oraz Komendant Miejski Policji w Jeleniej Górze inspektor Zbigniew Markowski. Oprócz tego spora grupa policjantów została specjalnie wyróżniona przez władze samorządowe. Uroczysty apel był także okazją do chwili wspomnień i refleksji.


AAA 9721


– Chciałbym podziękować wszystkim policjantom za ich ofiarną służbę jak również ich bliskim za duże zrozumienie dla naszej pracy. Obchodząc nasze święto nie zapominamy i o tych, którzy podczas służby, dla dobra naszego społeczeństwa, stracili zdrowie, a nawet życie – podkreślił Zbigniew Markowski.

Komendant Miejski Policji pogratulował wszystkim awansowanym i wyróżnionym nadanych awansów i odznak „Zasłużony Policjant”. Za ich ofiarną pracę i służbę dla społeczeństwa dziękowali funkcjonariuszom także przedstawiciele obecnych na sali gości.

Największą bolączką współczesnej polskiej policji są niestety wolne etaty. Niepokoi fakt, że zainteresowanie tym zawodem zdaje się z roku na rok maleć, ponieważ do codziennej walki z przestępczością potrzeba naprawdę sporo dobrze przygotowanej i przeszkolonej kadry.


 

{djmedia 478}


portalik24.pl
Czytaj cały artykuł

Nocleg Jelenia Góra
Czytaj cały artykuł