Strażacy ratowali honor miasta

„1 sierpnia, o godz. 17.00 – w 74. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, na obszarze Miasta Jeleniej Górze odezwą się syreny alarmowe by uczcić pamięć o Powstańcach i ich bohaterstwie….” – taką informację można było znaleźć na oficjalnej stronie Miasta Jelenia Góra i na stronach wszystkich lokalnych portalach społecznościowych, które upowszechniały urzędową notatkę rzecznika.

osp wiejska 74rpw

Wysoka temperatura i żar wprost lejący się z nieba nie zachęcał mieszkańców Jeleniej Góry do wyjścia z domu. Jednak nie zabrakło paru ambitniejszych fotografów, którzy zdecydowali się nagrać dzisiejsze wydarzenie właśnie na jeleniogórskim rynku. Przy ratuszu pojawiło się także trochę ludzi starszych, rodzin z małymi dziećmi i młodzieży, która swoją postawą chciała uszanować tę pamiętną rocznicę. Większość młodych trzymała w rękach telefony komórkowe. Po paru minutach z rozczarowaniem zaczęła opuszczać centrum miasta.

Z niezrozumiałych względów włączenie syren o godzinie 17.00, znanej w historii jako „godzina W”, niestety w Jeleniej Górze nie powiodło się i z tego powodu nie brak krytyki pod adresem włodarzy naszego miasta.

– Przyszliśmy z mężem specjalnie do centrum na lody, żeby w spokoju wysłuchać tego niecodziennego sygnału upamiętniającego przecież tak ważne wydarzenie z historii naszego kraju. Doszły nas słuchy, że sygnał alarmowy potrwa 3 minuty. A ratusz to przecież serce naszego miasta i … kicha. – nie bez pewnej ironii wyraziła swoją opinię pani Dominika.

Jak to było widać przede wszystkim po minach przechodzącej młodzieży, a czasem można nawet było usłyszeć i w niewybrednych komentarzach, zawiedzionych na rynku nie brakowało. Rozczarowania nie ukrywali również nasi sympatycy, którzy obejrzeli transmisję na żywo na naszym facebooku. Liczne wypowiedzi zabierających głos mówią same za siebie. Na szczęście był ktoś kto pamiętał i uratował honor naszego miasta. Jak zwykle nie zawiedli nie zawiedli bowiem strażacy. Odpowiadając na uprzejme zaproszenie przedstawicieli z OSP Wiejska mieliśmy okazję pokazać, jak uhonorowała 74. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego „strażacka społeczność”. Jak nas zapewniono, w podobny sposób jak na Wiejskiej zareagowali w dniu dzisiejszym, dokładnie o godz. 17.00, wszyscy pełniący służbę w naszym regionie.


 

{djmedia 475}


portalik24.pl
Czytaj cały artykuł

Nocleg Jelenia Góra
Czytaj cały artykuł