XXIX Turniej Rycerski o “Złoty Bełt Zamku Chojnik”.

W sobotę (30.06.2018) Bractwo Rycerskie Zamku Chojnik, zorganizowało po raz na 29 na zamku Chojnik w Jeleniej Górze – Sobieszowie turniej rycerski o “Złoty Bełt Zamku Chojnik”. O godzinie 10.00 turniej rozpoczęto pokazem walk rycerskich Bractwa Chorągwi Rycerstwa Czeskiego, przeprowadzono Turniej Wilhelma Tella, Turniej Wielkiego Łowczego, Turniej Szwajcarski, Wielobój Myśliwski o pierścień Kunegundy. Rycerzom przygrywał zespól z Czech SUBULCUS, który grał muzykę średniowieczną i renesansową.

BBBB 0066

W turnieju o tytuł wielkiego łowczego zwyciężył Łukasz Domżoł z Drużyny Kuszniczej z Czerwionki, w turnieju łuczniczym najlepsza okazała się dama z Roty Zbrojnej Grodu Lubicz – Monika Rygielska. W konkurencji im. Wilhelma Tella zwyciężył Bogdan Domżoł -Czerwionka, a turniej szwajcarski wygrał Zbigniew Jakubowski – Golub-Dobrzyń.

– To jest najstarszy turniej na tym terenie.Wcześniej były jeszcze rozgrywane dwa turnieje konne w Wojcieszowie, ale wszystko przeniosło się na Zamek Chojnik. Są też turnieje w Bolkowie, ale u nas to jest czysta konkurencja, w pewnym sensie sportowa.

Wszystkich zainteresowanych pragnę powiadomić, że od tego roku (2018) turniej będzie rozgrywany w ostatnią sobotę czerwca, a nie jak do tej pory w sierpniu. Zmiana terminu jest konieczna ze względów organizacyjnych i ten termin będzie obowiązywał na stałe – powiedział Andrzej (Jędrek) Ciosański – Kasztelan Zamku Chojnik.

– Z rodziną jesteśmy co roku na turnieju. Rycerstwo fascynowało i fascynuję nas od dawna. Pogoda dopisała, rywalizacja zawodników momentami emocjonująca Choć trzeba zauważyć, że z latami turniej uległ zmianie Nie ma już tak atrakcyjnego zdobywania zamku, czy występu teatru. W tym roku zaskoczyła nas cena biletów i jest to dla naszej rodziny duży wydatek – powiedział pan Marek z Cieplic.


 

{djmedia 429}


portalik24.pl
Czytaj cały artykuł