Podpisanie umowy, koncert Marcina Wyrostka, a na zakończenie Milonga

Po 25 – latach nasze Miasto odnowiło współpracę z Bautzen. W sobotę 30.06.2018 Jelenią Górę odwiedził Nadburmistrz Alexander Ahrens tego malowniczego, oddalonego od nas około 100 km miasteczka. Gość, z żoną i dwójką najmłodszych dzieci, uczestniczył dzisiaj w Art Glass Festival. Ma zamiar powrócić wkrótce ponownie do Jeleniej Góry, żeby sprecyzować jeszcze zasady wzajemnej współpracy. Gości, w imieniu Władz Miasta, oficjalnie na scenie przywitał Wiceprezydent Jeleniej Góry Jerzy Łużniak. Rodzina niemiecka została bardzo przyjaźnie przyjęta przez licznie zgromadzoną publiczność.


AAA 3825


– Mam nadzieję, że owocna współpraca potrwa przynajmniej najbliższe 25 – lat. Jako że granice są otwarte, jesteśmy zadowoleni, że możemy wyjeżdżać do naszych przyjaciół do Niemiec, a oni przyjeżdżać do nas – podkreślił w swojej wypowiedzi Jerzy Łużniak.

 

AAA 4008

 

Parę minut po godz. 20.00 rozpoczął się koncert Marcina Wyrostka i zespołu CORAZON. Jeden z utworów artysta wykonał współnie ze swoją siostrą. Warto wspomnieć, że utalentowany akordeonista, muzyk i śpiewak zarazem pochodzi z Jeleniej Góry i chętnie powraca do rodzinnego miasta.

Na zakończenie pierwszego dnia Art Glass Festival publicznoiść mogła podziwiać gorące rytmy argentyńskiego tanga.


{djmedia 428}


portalik24.pl
Czytaj cały artykuł