Mdk Muflon 27.06.2018 07:21:56

W środę 20 czerwca w Miejskim Domu Kultury „Muflon” w Sobieszowie odbył się wernisaż wystawy „Podmorski świat”. Agata Makutynowicz, prowadząca autorską pracownię i kuratorka wystawy, opowiedziała o tym, jak wiele dzieje się w pracowniach plastycznej i malarskiej MDK „Muflon” w trakcie całorocznych zajęć.

Pani Agata Makutynowicz mówiła także o technikach, których uczestnicy zajęć się uczą i które stosują. Wyjaśniła, że do wystawy przygotowywały się dzieci i dorośli. Dzieci od podstaw tworzyły morskie stworzenia, same wytwarzały papier czerpany, nadawały mu kształty i oddawały urodę ryb feerią barw. Dorośli zaś przedstawili na wystawie prace w technikach: olejnej, akrylowej, suchym pastelu i grafice – monotypii.

Wspomniała, iż dzieci są też współautorami aranżacji wystawy, że współtworzyły tę ekspozycję. Potem, podczas wernisażu każde z dzieci czynnie brało w nim udział, to znaczy: prezentowało swój obraz, namalowany na Farmie 69 w Kopańcu podczas pleneru artystycznego „W zamkowym świecie” i opowiadało historię jego powstania.

Tegorocznej wystawie pracowni MDK „Muflon” przewodzi motyw morza, jego życie ukryte pod powierzchnią wody i to, którego przejawami rządzą żywioły natury. Przeważa na niej twórczość dziecięca, ponieważ wystawa, która składa się ze 162 prac ma dwudziestu dwóch autorów dziecięcych, zaś dorosłych – ośmiu. Zobaczymy na niej wewnętrzne pejzaże, które ufnie podążyły za kredką, ołówkiem lub pędzlem, by ujawnić się w dwóch miejscach – w katalogu do wystawy i w przestrzeni Galerii „Muflon”.

Wystawa potrwa do 31 sierpnia 2018.

Wystawa dofinansowana z Budżetu Miasta Jeleniej Góry.

Mdk Muflon
Czytaj cały artykuł