Odwiedziliśmy 4 szkoły…

W całej Polsce w wielu szkołach podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych dziś po raz ostatni symbolicznie zabrzmiał ostatni dzwonek. W piątek 22.06.2018 już od godz. 8.00 dzieci i młodzież starsza uczestniczyli w oficjalnych uroczystościach zakończenia roku szkolnego 2017/2018. Na forum publicznym wyróżnieni uczniowie z najwyższą średnią odbierali swoje świadectwa z czerwonym paskiem, a wielu rodziców listy gratulacyjne za tak dobre przygotowanie swojego dziecka do solidnej nauki i odpowiedniego podejścia do obowiązku szkolnego.

AAA 3135

Tradycyjnie już, podobnie jak w latach ubiegłych, w piątek 22.06.2018 żegnaliśmy rok szkolny z uczniami kilku jeleniogórskich placówek – w Szkole Podstawowej nr 8, w Zespole Szkół Ekonomiczno – Turystycznych, w Zespole Szkół Elektronicznych oraz w Zespole Szkół Technicznych „Mechanik”. W jeleniogórskich szkołach część oficjalną poprzedzały przeważnie krótkie występy artystyczne. Po wręczeniu nagród i dyplomów oraz krótkich przemówieniach dyrektorów szkół i zaproszonych gości, uczniowie tradycyjnie udawali się do sal lekcyjnych, żeby po rozdaniu świadectw spędzić jeszcze trochę czasu ze swoimi wychowawcami. Były płynące z serca podziękowania, wiązanki kwiatów, a czasami nawet i łzy wzruszenia. Większość z nauczycieli podkreślała, że życzy swoim wychowankom udanych i bezpiecznych wakacji w nadziei, że za dwa miesiące ponownie spotkają się w tym samym gronie.

DSC 5576

Dla wielu uczniów miłym akcentem podczas uroczystości była obecność ich rodziców, którzy z dumą obserwowali swoje dzieci, szczególnie gdy wymieniano je wśród uczniów wyróżnionych. W tym roku wśród szkół średnich goście szczególnie upodobali sobie Zespół Szkół Technicznych „Mechanik”. Bowiem w tamtejszej placówce dzisiejszemu wydarzeniu przyglądali się Wiceminister Oświaty i Wychowania Marzena Machałek, Senator Krzysztof Mróz oraz Wiceprezydent Miasta Jeleniej Góry Jerzy Łużniak, którzy w swoich przemówieniach podkreślali także ważną rolę zasłużonego odpoczynku i potrzebę „naładowania akumulatorów” do dalszej pracy.

Ten rok nie był łatwy, zarówno dla samorządów jak i dla wielu nauczycieli, którzy musieli zmierzyć się z wprowadzaną nową reformą systemu edukacyjnego i problemami wynikającymi z wprowadzanych zmian. Pedagodzy ze swojej strony zrobili wszystko, żeby młodzi ludzie jak najmniej odczuli skutki zachodzących zmian.


 

{djmedia 419}


portalik24.pl
Czytaj cały artykuł