Umowa patronacka między Biurem Podróży Rainbow i ZSET

W dniu 06.06.2018 r.o godz. 9:00 w Zespole Szkół Ekonomiczno – Turystycznych im. Unii Europejskiej w Jeleniej Górze odbyła się uroczystość z okazji podpisania umowy patronackiej między Biurem Podróży Rainbow i ZSET oraz podsumowanie działań szkoły w ramach projektu „Moja Mała Ojczyzna”.


AAA 7563


Ważny punkt programu stanowiło podziękowanie pracodawcom z branży turystycznej za dotychczasową efektywną współpracę. W Zespole Szkół Ekonomiczno – Turystycznych uczymy się od najlepszych.Uczniowie korzystają z wieloletniego doświadczenia organizatorów turystyki w regionie i z życzliwości opiekunów praktyk. Podczas uroczystości podkreślono duże znaczenie lokalnych biur podróży i systemu informacji turystycznej w realizacji kształcenia praktycznego na wysokim poziomie. Podziękowano przedstawicielom branży turystycznej za owocną współpracę i miłą atmosferę.


AAA 7361


Dwa lata temu szkoła nawiązała współpracę z biurem podróży Rainboww zakresie szkolenia młodzieży na animatorów czasu wolnego. Dziś podpisano umowę objęcia patronatem klasy pierwszej w technikum obsługi turystycznej o specjalności animator czasu wolnego. Jest to profesja dla osób uwielbiających podróże i odkrywanie nowych miejsc, kochających pracę z ludźmi, pragnących połączyć pasję z pracą zawodową, ceniących kontakty międzynarodowe.


AAA 7413


W praktyce oznacza przede wszystkim dostęp uczniów do profesjonalnych kursów, szkoleń, zajęć tematycznych i językowych. Współpraca umożliwi młodym ludziom zdobycie wykształcenia zgodnie z nowoczesnymi trendami w turystyce, a tym samym dostosowanie kwalifikacji do potrzeb rynku pracy.Partnerstwo realizowane poprzez fachowe zajęcia animacyjne, wycieczki studyjne i kursy zagraniczne jest szansą dla młodzieży na zdobycie doświadczenia zawodowego już na poziomie szkoły ponadgimnazjalnej. Ponadto Biuro podróży Rainbow szukając specjalistów animacji czasu wolnego w pierwszej kolejności prowadzi rekrutację wśród uczniów kierunku technik obsługi turystycznej.

Kolejnym punktem programu uroczystości było podsumowanie działań szkoły w ramach projektu „Moja Mała Ojczyzna”. Szkoła jest aktywna w środowisku lokalnym, chętnie podejmuje nowe wyzwania, zatrudnia nauczycieli otwartych na innowacje w nauczaniu. Inicjuje przedsięwzięcia i projekty. Jednym z takich przedsięwzięć jest projekt „Moja Mała Ojczyzna – Sudety Zachodnie”. Projekt trwa od 2009 r. i swoim zasięgiem obejmuje uczniów z jeleniogórskich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Celem projektu jest poznanie przez uczniów nie tylko historii i teraźniejszości miasta Jelenia Góra, regionu, atrakcji turystycznych, ale także odwiedziny w instytucjach kultury, poznanie twórców regionalnych i ich dzieł. Najliczniej w projekcie uczestniczą uczniowie naszej szkoły.

 

 {youtube}8T0ssVwG7bc{/youtube}

 

{djmedia 383}portalik24.pl
Czytaj cały artykuł