Spotkania Klubu Seniora „Młodzi Duchem” w czerwcu

Spotkania Klubu Seniora „Młodzi Duchem” w czerwcu 2018r.:

– 06.06.2018 r. godz. 16.00 -Zdobywca Kilimandżaro Krzysztof Tęcza. Wstęp wolny.

O wyprawie na Afrykańską Koronę Ziemi, czyli Kilimandżaro oraz o trudach z nią związanych opowie Krzysztof Tęcza, podróżnik z regionu jeleniogórskiego, podczas „Spotkania przy okrągłym stoliku” z Klubem Seniora „Młodzi Duchem”. Uczestnicy spotkania obejrzą filmy i zdjęcia z wejścia na tę najwyższą wolno stojącą górę na świecie, która wznosi się na 5900 m n.p.m. Siedziba Przystani Twórczej.

5 4

– 13.06.2018 r. o godz. 16.00 – Przygotowania do imprezy „Magiczna moc Sobótki”. Wstęp wolny.

Członkowie Klubu Seniora „Młodzi Duchem” pomogą w przygotowaniu otwartej, tanecznej imprezy plenerowej „Magiczna moc Sobótki”, zaplanowanej na 16 czerwca 2018r. przygotowując rekwizyty, rymowane wróżby, nazwy stoisk itp. Odbędzie się również próba czytania fragmentów „Pieśni świętojańskiej o Sobótce” Jana Kochanowskiego. Klubowicze wesprą w ten sposób międzypokoleniowy projekt „Młodzi Duchem w Akcji – Apetyt na życie”. Siedziba Przystani Twórczej.

– 16.06.2018r. (sobota) „Magiczna moc Sobótki” – Finał projektu „Młodzi Duchem w Akcji” – Apetyt na życie. Od godz. 13.30 do 15.00 w Parku Zdrojowym, o godz. 15.00 przejście do Parku Norweskiego (puszczanie wianków na stawie) do godz. 16.00. Wstęp wolny.

Tańce w kręgu dla wszystkich, warsztaty robienia wianków z krepiny (włoskiej bibuły) oraz z polnych kwiatów, czarodziejskie malowanie kwiatu paproci, wróżby, czytanie poezji świętojańskiej oraz wernisaż wystawy fotograficznej – to właśnie „Magiczna moc Sobótki”. Zapraszamy na otwartą imprezę taneczną w Parku Zdrojowym i Norweskim, będącą finałem międzypokoleniowego projektu „Młodzi Duchem w Akcji” – Apetyt na życie.

Dzieci w wieku 6-14 wraz z seniorami (50+) z Klubu Seniora przygotowywali Tańce w Kręgu z całego świata, by zaprosić do wspólnego tańca małych i dużych jeleniogórzan oraz turystów. Zaplanowali tańce przeplatane wróżbami i czytaniem fragmentów „Pieśni świętojańskiej o Sobótce” Jana Kochanowskiego. Na stoiskach artystycznych będzie można wykonać wianki oraz namalować „zielaki”, czyli kompozycje ziół. Tańce poprowadzi wspaniała artystka Agata Szmigrodzka, wróżyć z ziół będzie niezwykła cieplicka malarka, poetka Maria Maczkowska, warsztaty wyplatania wianków z polnych kwiatów poprowadzą również seniorzy z Klubu Seniora „Młodzi Duchem”. Na koniec odbędzie się puszczanie wianków na wodzie w Parku Norweskim.

portalik24.pl
Czytaj cały artykuł