Z 15-stką PO ZDROWIE !

1.06.2018r uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 15 w Sobieszowie wraz z nauczycielami i dyrekcją szkoły, wyruszyli na pierwszy wspólny rajd pieszy pod hasłem: ” Z 15-stką PO ZDROWIE ! ” zdobywając zamek Chojnik.

DSC08695

Rajd odbył się w ramach programu Aktywne Szkoły MultiSport oraz ogólnopolskiej kampanii MOVE Week. Łącznie w rajdzie wzięło udział ponad 200 osób. Uczestnicy podzieleni byli w zależności od stopnia trudności trasy.

Najmłodsi uczniowie pokonywali trasę szlakiem czerwonym,

klasy V-VI szlakiem zielonym, a klasy VII i gimnazjum szli szlakiem żółtym.

Wszyscy mieli jeden cel : Zdobycie Zamku Chojnik, który położony jest na szczycie góry Chojnik w Karkonoszach na wysokości 627 metrów n.p.m. Niektórzy musieli pokonywać swoje słabości, ale wszyscy dotarli do Zamku.

Grupa rowerowa pokonała trasę Sobieszów – Zachełmie – Jagniątków- Sobieszów.

( drogą pod Reglami)

Pogoda była piękna, humory dopisały, a po powrocie do szkoły na wszystkich czekały pyszne z rożna kiełbaski. Trenerzy z grupy sanek zaprosili dzieci z klasy III do skorzystania z jazdy na sanko-rolkach.

– Mieszkamy w Sobieszowie od dwóch lata, dziś po raz pierwszy jestem na zamku. Bardzo mi się tu podoba. Teraz będę tu częściej przychodzić wraz z rodzicami – mówi Natalka.

– Wróciliśmy w dobrych humorach, zadowoleni z wycieczki. Żałujemy, że czas tak szybko mija. Zregenerowaliśmy siły i odpoczęliśmy od zajęć szkolnych. Był to dla nas czas zabawy, ale i nauki. W czasie wędrówki obejrzeliśmy wiele wspaniałych i ciekawych miejsc, a także podziwialiśmy piękno przyrody mówią uczniowie klasy Va .


 

{djmedia 379}


portalik24.pl
Czytaj cały artykuł