GOPR i MZK dla dzieci

Dzień Dziecka to taki czas, kiedy chcemy naszym pociechom sprawić jak najwięcej radości i pozostawić po wspólnie spędzonych godzinach jak najmilsze wspomnienia. W tym wyjątkowym dla dzieci dniu także najróżniejsze instytucje starają się zorganizować dla najmłodszych coś specjalnego, a nawet zaskoczyć niecodziennym pomysłem.

AAA 5768

Tak jak np. jeleniogórskie MZK, które w czwartek 1.06.2018 przygotowało dla najmłodszych słodki upominek. Dwa autobusy linii 17 i 23 zostały dzisiaj ładnie przyozdobione postaciami z bajek, a na najmłodszych pasażerów, którzy wsiadali właśnie do tych pojazdów komunikacji publicznej, czekał pełen kosz cukierków. Sympatyczny gest. Niestety nieznośny upał pokrzyżował trochę plany organizatorów. Do południa bowiem frekwencja wyjątkowo nie dopisywała. Bardzo mało dzieci korzystało z miejskich autobusów. Nawet ci, którzy mieli wolne od zajęć szkolnych, woleli zostać w domu i skorzystać z dobrodziejstw Internetu.

DSC 0479

Niska frekwencja zapewne nie zdziwiła także pracowników GOPR-u. Z okazji Dnia Dziecka, w ramach „Dnia Otwartego”, z myślą o najmłodszych w godz. 10.00 – 17.00 w siedzibie jeleniogórskiego GOPR-u przygotowano sporo atrakcji. Każdy odwiedzający mógł zwiedzić Stację Centralną, obejrzeć pojazdy, ruady, skutery śnieżne oraz nowoczesny sprzęt lawinowy i zapoznać się z kolejką tyrolską. W godzinach przedpołudniowych lejący z nieba żar zniechęcił mieszkańców naszego miasta do rodzinnych spacerów.


 

{djmedia 371}


portalik24.pl
Czytaj cały artykuł