Ulicami Sobieszowa przeszła procesja !

Wierni w Sobieszowie licznie wzięli udział w procesji z okazji Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli święta Bożego Ciała.

DSC08336

Po uroczystej mszy świętej w kościele pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Sobieszowie, wierni zebrali się przed kościołem, by wspólnie wyruszyć w procesji ulicami: Dembowskiego, Kamiennogórskiej, Ogrodowej, Cieplickiej . Procesja zatrzymywała się przy czterech ołtarzach polowych, przy których czytane były fragmenty Ewangelii. Ołtarze przyozdabiane są, kwiatami, obrazami oraz brzózkami, których to gałązki po procesji są zrywane i zabierane przez wiernych do domów. Procesję prowadzili duchowni: Ks.dr Adam Lasek – Kanonik RM i Ks. mgr Łukasz Myrta – wikariusz, poprzedzani przez dzieci, tradycyjnie sypiące kwiaty z koszyczków przed księdzem niosącym Najświętszy Sakrament.

Uczestnicy ceremonii podkreślali, że Boże Ciało, to najważniejsze dla nich święto obok Wielkanocy i Bożego Narodzenia. Pan Zbigniew mówi, że to publiczne wyznanie wiary w obecność Chrystusa w Najświętszym Sakramencie, który wychodzi na ulice i nie jest obecny tylko w kościele.


 

{djmedia 367}


portalik24.pl
Czytaj cały artykuł