GITAROWA I ŚPIEWAJĄCA WIZYTÓWKA MUFLONA

29 maja 2018 w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury „Muflon” w Jeleniej Górze – Sobieszowie odbyła się Muzyczna Wizytówka, czyli pokaz pracy warsztatowej pracowni muzycznej i wokalnej.

14-IMG 9762

W części pierwszej pokazu wśród uczestników pracowni muzycznej zobaczyliśmy i usłyszeliśmy Tadeusza Tomalaka w towarzystwie instruktorów Piotra Soboty i Dawida Jędrzejczyka oraz gitarzystki: Paulinę Książkiewicz i Martynę Korcala, które zagrały temat z utworu ZZ Top, z partią solową i elementami improwizacji. Następnie dziewczyny zagrały „Kiedy byłem małym chłopcem”, tym razem z Pauliną na perkusji.

Wysłuchaliśmy dwóch utworów w wykonaniu Bernarda Szmytkie: bluesowej piosenki „Bo jak nie my to kto” z repertuaru Mroza oraz energetyczne „Bo jo cie kochom” z repertuaru De Press.

Malwina Dynowska wystąpiła solo, zagrała i zaśpiewała dwie piosenki Elektrycznych Gitar: „Człowiek z liściem na głowie” i „To już jest koniec”. Amelia Kulaszko, także zagrała na gitarze akustycznej i wykonała utwór „Barcelona” grupy Pectus. Luka Heider zagrał w tercecie z instruktorami Dawidem Jędrzejczykiem i Piotrem Sobotą.

Zwieńczeniem prezentacji pracowni muzycznej było wspólne wykonanie przez połączone siły sekcji perkusyjnej i gitarowej hitu Jimiego Hendriksa „Hey Joe”, gdzie sekcję rytmiczną reprezentowali: Karina Grzech i Jakub Korczak, zaś sekcję gitarową, Krystian Oleksów, Luka Heider, Paulina Książkiewicz, Martyna Korcala i Malwina Dynowska, Tadeusz Tomala oraz instruktorzy.

W części drugiej pokazu wśród uczestników pracowni wokalnej MDK „Muflon”, prowadzonej przez Annę Kosę-Sweklej usłyszeliśmy: Wiktorię Kostyra w utworze „Graj” z repertuaru Kasi Popowskiej, Michell Dechavanel w piosence ZAZ „Eblouie par la nuit”, Kamil Wiecha zaśpiewał przebój „Byle jak” z repertuaru Margaret, a Helena Korczycka wystąpiła w utworze „Beliver”, piosence amerykańskiego zespołu Imagine Dragons.

Muzyczna Wizytówka ukazała jak bardzo rozwijają się sekcje muzyczna i wokalna MDK „Muflon”, a prezentacje postępów ich uczestniczek i uczestników, z roku na rok, zamieniają się we wzruszający koncert.

Pokaz prowadził Piotr Sobota.

Impreza dofinansowana z budżetu miasta Jeleniej Góry.


 

{djmedia 369}


portalik24.pl
Czytaj cały artykuł