Potwory w służbie dzieci – “Aktywna Szkoła Multisport”

Cztery jeleniogórskie szkoły podstawowe zakwalifikowały się do dolnośląskiego projektu pilotażowego “Aktywna Szkoła Multisport”. Mogą w nim brać udział wszyscy uczniowie, niezależnie od grupy wiekowej. Przez 2 dni, we wtorek 29.05.2018 i w środę 30.05.20018, w Szkole Podstawowej nr 8 od godz. 8.30 do 14.00 na sali gimnastycznej odbywał się aktywny trening ruchowy.

AAA 5227

– Wszyscy z uczestników projektu traktowani są indywidualnie. Każdy uczeń otrzymuje swój indywidualny kod. Dzieci zachowują się wspaniale. Są zachwycone zadaniami. Nie ma bezruchu. Widząc potwory one chcą z nimi walczyć. Nie zastanawiają się nad tym, że ćwiczenia są przeprowadzane na czas i kontrolowane – podkreśliła Agnieszka Gigiel, nauczycielka wychowania fizycznego.


AAA 5227


Projekt składa się z dwóch rund. Celem drugiej jest sprawdzenie progresu, jaki uczniowie zrobili po sześciomiesięcznym udziale w treningu.

– Projekt składa się z dziewięciu multimedialnych stacji i z tzw. systemu zegarków, które po przebiciu na stację rejestrują każde dziecko. W ten sposób zbiera się istotne informacje – oświadczyła Monika Kacperska, koordynator projektu.

Więcej informacji w krótkich wypowiedziach obu pań.

Agnieszka Gigiel nauczycielka wychowania fizycznego SP nr 8


Monika Kacperska koordynator projektu


 

{djmedia 366}


portalik24.pl
Czytaj cały artykuł