X Parada Rowerów Retro

Już po raz dziesiąty Zbigniew Leszek i Towarzystwo Izersko Karkonoskie zorganizowało Rowerową Paradę Retro i Osobliwości.


DSC07690

W niedzielę (27.05.2018) ponad stu osobowy międzynarodowy (Polska, Czechy, Niemcy), barwny peleton rowerzystów, przebranych w stroje z epoki, na wiekowych bicyklach wyruszył o godzinie 11.30 z Placu Ratuszowego, przejechał przez ulicę Wolności i dotarli na Plac Piastowski. Tu przywitała ich kapela podwórkowa z Gryfowa Śląskiego, czekał na nich poczęstunek i nagrody za ciekawy strój i rower retro. Wszyscy biorący udział w paradzie zostali obdarowani jubileuszowymi medalami.

O godzinie 13.30 parada ruszyła ulicą PCK na Plac Kościelny przy Parafii Matki Bożej Miłosierdzia, gdzie odbył się pokaz Rowerzystów Retro na festynie z okazji Dnia Matki. Paradę zakończono zabawą na Placu Piastowskim przy Hotelu Caspar.

– To parada wyjątkowa, mająca na celu integrację i dobrą zabawę, którą doceniają mieszkańcy i turyści. Każdego roku do zabawy włączają się nie tyko mieszkańcy Jeleniej Góry i okolic, ale też goście z różnych stron Polski,Czech i Niemiec – Jak oglądam zdjęcia z pierwszych edycji, to mam wrażenie, że to było niedawno, a to już 10 lat zleciało. Nie liczyłem, że to się tak rozrośnie – powiedział Zbigniew Leszek, organizator imprezy.

– Biorę udział już po raz dziewiąty, co roku w innym stroju. Atmosfera jest świetna. Pozytywnie nakręcona grupa zakręconych fascynatów kolarstwa i Retro mówi pani Anna.


 

{djmedia 360}


portalik24.pl
Czytaj cały artykuł