„Omnibusik” czyli najlepsi

W dniu 25 maja 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 8 w Jeleniej Górze odbyła się V edycja Międzyszkolnego Konkursu „Omnibusik”, objętego patronatem Dolnośląskiego Kuratora Oświaty.

AAA 2965

Zespoły trzyosobowe klas III z dziewięciu szkół podstawowych z Jeleniej Góry reprezentowały swoje placówki zmagając się w różnych dziedzinach wiedzy. Wszystkie dzieci wykazały się ogromną znajomością zagadnień polonistyczno-społecznych, matematycznych, przyrodniczych oraz z zakresu muzyki i szeroko pojętej sztuki. Wyłoniły się zespoły, które wykazały się szczególnie obszerną wiedzą. I miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 2, II miejsce Szkoła Podstawowa nr 11 i III miejsce Szkoła Podstawowa nr 5. W związku z tym, że konkurs był organizowany przez naszą szkołę uczniowie Szkoły Podstawowej nr 8 brali udział w zmaganiach, ale ich wyniki nie były uwzględniane w ogólnym rankingu.

Konkurs uświetniły liczne występy dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 8: zespół taneczny „Sport-Dance”, „Junior-Dance” pod kierunkiem V. Gardeckiej oraz występy wokalne Hani Janickiej z klasą IV B i Nikoli Lubeckiej przygotowane przez A.Szewczuk.

W organizacji konkursu pomagała nam Pani Bogumiła Chabowska-Dąbek z Leśnej Szkółki Kontenerowej w Kostrzycy – Nadleśnictwo „Śnieżka” w Kowarach. Jak każdego roku instytucja ta wspomogła nasz konkurs wypożyczając różnorodne i bogate pomoce dydaktyczne z zakresu przyrody. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody dzięki wsparciu sponsorów: Jeleniogórskie Stowarzyszenie Pomocy Szkole, Integracyjne Koło Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, Stowarzyszenie „Pomoc w Integracji uczniów Szkoły Podstawowej nr 8″.

tabela omnibus

Organizatorzy:

Jolanta Płonka, Grażyna Hewiak

portalik24.pl
Czytaj cały artykuł