Piknik ze zwierzętami w rodzinnej atmosferze

Już za nami 27 edycja Majówki ze Zwierzakami. Nie lada gratkę mieli wszyscy miłośnicy zwierząt, którzy w sobotę w samo południe przybyli na Błonia Jeleniogórskie, żeby w większym gronie fanów czworonogów mile spędzić czas na świeżym powietrzu.

EEE 0013

26.05.2018 pogoda bowiem wyjątkowo dopisała, tak więc i frekwencja na miejscu zbiórki była spora. Natomiast organizatorzy zadbali o dobrą zabawę i odpowiedni dobór gier oraz konkursów z nagrodami dla najmłodszej widowni. Właściciele psów z dumą prezentowali swoich czworonożnych przyjaciół, którzy cierpliwie znosili objawy czułości, szczególnie tak gorliwie i ochoczo wyrażane przez najmłodszych uczestników imprezy. Dla przyjaciół zwierząt przygotowano wiele niespodzianek. Były wykłady na temat tresury i pielęgnacji naszych pupili, pokazy tresury i psich fryzur, a do tego można było skorzystać z porad dogoterapeuty i psiego psychologa. Z dużą uwagą wysłuchano pogadanki na temat roli odpowiednio przeszkolonych zwierząt w ratowaniu ludzkiego życia.

EEE 0023

Schronisko dla Małych Zwierząt bardzo aktywnie promowało psią adopcję i zachęcało do wizyt oraz zaangażowania się w opiekę nad ich podopiecznymi. Podczas krótkiego wystąpienia Anna Nikołajuk, kierowniczka schroniska, przedstawiła aktywnie wspierających ją wolontariuszy i podkreśliła ich ogromną rolę w życiu opuszczanych i porzucanych czworonogów. Tradycyjnie nie zawiedli strażacy, policja oraz straż miejska, którzy swoim wkładem pracy uatrakcyjnili tę trzygodzinną sobotnią imprezę.


{djmedia 355}


portalik24.pl
Czytaj cały artykuł