Zatrzymany na próbie włamania.

jubban1Zatrzymany na próbie włamania. Okazało się, że ma na koncie dodatkowo 2 inne.

Kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat grozić może mężczyźnie podejrzanemu o przestępstwa przeciwko mieniu. Funkcjonariusze ustalili, że zatrzymany ma na koncie co najmniej 3 takie przestępstwa, których dopuścił się w Piechowicach w okresie od kwietnia do maja br. Jego łupem padło mienie o wartości około 2 tysiące złotych. Teraz za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem.

Policjanci z Komisariatu II Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 22-letniego mieszkańca powiatu jeleniogórskiego podejrzanego o usiłowanie włamania i kradzieże z włamaniem.

Jak ustalili funkcjonariusze, zatrzymany dopuścił się od kwietnia do maja 2018 roku w Piechowicach co najmniej 3 przestępstw przeciwko mieniu. Został zatrzymany na gorącym uczynku włamania do pomieszczenia jednej ze wspólnot mieszkaniowych, po informacji uzyskanej przez policjantów od świadka przestępstwa. W trakcie czynności policjanci ustalili, że 22 –latek ma na koncie dodatkowo dwa włamania do pomieszczenia gospodarczego oraz do samochodu, skąd jego łupem padło mienie o wartości około 2000 zł. Były to elektronarzędzia oraz radioodtwarzacz.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy oraz gdzie trafiły skradzione rzeczy.

Mężczyzna przyznał się do popełnienia tych czynów, za które teraz grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

podinsp. Edyta Bagrowska

portalik24.pl
Czytaj cały artykuł