Policja też jest wstrzemięźliwa…

dowod rejZdecydowanej odpowiedzi na pytanie, czy już od 4 czerwca będziemy mogli jeździć samochodami bez posiadania przy sobie dowodu rejestracyjnego ? – nie ma. – Takie są plany resortu – odpowiedziano nam w Wydziale Komunikacji – i nie ma sygnałów o odstąpieniu od tej daty.

Policja też jest wstrzemięźliwa w tej sprawie, oficjalne wypowiedzi policjantów potwierdzają, że w tej sprawie od czerwca może być bardziej liberalnie, niż do tej pory, ale – także oficjalnie – policjanci mówią, że lepiej komplet dokumentów mieć przy sobie, bo system w fazie wdrażania może się zawieszać i kontrole pojazdów tym samym mogą być bardziej uciążliwe. Jak będzie –okaże się za niespełna dwa tygodnie.

Natomiast w dłuższej, bo rocznej (lub nawet półtorarocznej) perspektywie w Jeleniej Górze czekają nas inne zmiany, m.in. w wyglądzie tablic rejestracyjnych. – Ostatnie wydane numery rejestracyjne aut, to seria zaczynająca się od cyfr „88…” – powiedziano. Corocznie rejestrujemy ok. 4,5 – 5 tys. pojazdów, więc można przewidywać, że wystarczy ich na okres 12 – 18 miesięcy (biorąc pod uwagę, że auta ciężarowe maj numery z serii „99…” i niżej. W praktyce oznacza to, że będziemy musieli wprowadzić jedną z liter alfabetu do naszych rejestracji, w zamian za którąś z cyfr.

Sytuacja wyglądałaby inaczej, gdyby nowo rejestrowane auta mogły mieć numery po wycofanych z eksploatacji. Tak jednak nie jest. Żywot tablicy rejestracyjnej jest ściśle związany prawnie z okresem eksploatacji samochodu, do którego została przypisana.

portalik24.pl
Czytaj cały artykuł