Święto Strażaków w Jeleniej Górze

Powiatowe Obchody Dnia Strażaka rozpoczęły się w Jeleniej Górze 19.05.2018 na Placu Ratuszowym o godz. 13.00. W oficjalnych uroczystościach, obok głównych bohaterów sobotniego wydarzenia, wzięli również udział Wiceminister Edukacji Narodowej Marzena Machałek, Poseł na Sejm RP Zofia Czernow, Senator Krzysztof Mróz oraz przedstawiciele władz miast i gmin wchodzących w skład powiatu jeleniogórskiego.


DSC 7389


Wśród przybyłych gości nie zabrakło zaprzyjaźnionych strażaków z Czech, którzy z dużym zainteresowaniem obserwowali wręczanie odznaczeń, nagród i wyróżnień oraz nadanie awansów wieloletnim zasłużonym strażakom jak i ich młodszym kolegom. Zarówno na galowo występujący strażacy jak i Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze prezentowały się bardzo elegancko na osłonecznionym jeleniogórskim placu.

DSC 7098

Kulminującym punktem obchodów było przekazanie nowego średniego wozu bojowego, zakupionego w ramach projektu „Wzmocnienie bezpieczeństwa wspólnego pogranicza w rejonie Kotliny Jeleniogórskiej, Gór Izerskich i Karkonoszy, jeleniogórskim strażakom. Symbolicznie poświęcił go Ksiądz Stanisław, Kapelan Strażaków Ziemi Jeleniogórskiej.

Nowy wóz strażacki, współfinansowany przez Unię Europejską, zastąpi 15-letni pojazd należący do JRG1 w Jeleniej Górze. Wzbudził on duże zainteresowanie, szczególnie wśród dzieci.


ZOBACZ też uroczystość kościelną : Narażają życie, aby ratować innych! Dziś ich dzień!

 

{djmedia 339}


portalik24.pl
Czytaj cały artykuł