Popularny “Elektronik” to nowoczesna baza szkoleniowa

 

{djmedia 340}

Festiwal Nauki, który już po raz kolejny odbył się w Zespole Szkół Elektronicznych w Jeleniej Górze, został zorganizowany przede wszystkim z myślą o gimnazjalistach mających zamiar już od września zasilić mury tej placówki. Uczniowie ZSE wyszli naprzeciw oczekiwaniom kilkunastoletnich gości i chętnie opowiadali o niej, o nowoczesnej bazie szkoleniowej i swoich pasjach licznie odwiedzającym ich stanowiska grupom. Pokazywali również funkcjonowanie drukarki 3D.

AAA 1678

Głównym organizatorem XVI Festiwalu Nauki była Jowita Kozubska, nauczyciel przedmiotów logistycznych.

– Kształcimy w różnego rodzaju profilach na technicznych kierunkach. Współpracujemy między innymi z wojskiem, bo to właśnie w wojsku logistyka miała swój początek. Dobrze układa nam się również współpraca z firmami. Staramy się zapewniać naszym uczniom ciekawe miejsca praktyk – mówi jeden z nauczycieli.

AAA 1804

Nauczyciel wychowania fizycznego Dariusz Szlęg podkreślał natomiast dbałość pedagogów o fizyczny rozwój wychowanków. Gimnazjaliści brali udział w wielu konkursach z nagrodami i w zawodach. Między innymi strzelali do tarcz z replik broni palnej zasilanych elektrycznie. Najważniejsza była dobra zabawa, podczas której można było zobaczyć, co szkoła ma do zaoferowania w swojej ofercie edukacyjnej.

portalik24.pl
Czytaj cały artykuł