Iii Międzynarodowy Festiwal Sztuki Choreograficznej

III MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL SZTUKI CHOREOGRAFICZNEJ O PUCHAR PREZYDENTA MIASTA JELENIEJ GÓRY „SILESIAN DANCE FESTIVAL” POLSKA – UKRAINA

19.05.2018 w godz.10.00–19.00 oraz 20.05.2018 10:00–14:30 – pokazy konkursowe w Teatrze Zdrojowym

СІЛЕЗІЯ 221 .05.2018 15:15 – 17:30 – PARADA I KONCERT GALOWY W tym roku gościem specjalnym – członkiem Jurry będzie Michał Piróg!!!!

Festiwal w formule konkursu organizowany jest w celu propagowania i popularyzacji wszystkich typów i rodzajów choreografii wśród dzieci oraz młodzieży z Polski i Ukrainy. Rodzaje tańca: show taneczne, taniec klasyczny, ludowy, stylizowany taniec ludowy (folk), street dance show, tańce towarzyskie oraz wolne kategorie taneczne.

Jest to międzynarodowy projekt „Silesian Dance Festival”. Dawne przyjacielskie relacje Polaków i Ukraińców znalazły odbicie w podpisaniu umów partnerstwa między Stowarzyszeniem Promocji Sztuki „ARS MUNDUS” (Polska) i Stowarzyszeniem „ART FRANKIVSK” (Ukraina), a następnie stały się początkiem niniejszego projektu.

Z myślą o współpracy, pogłębieniu i poszerzaniu kontaktów między społeczeństwami polskim i ukraińskim, pamiętając o wspólnym dziedzictwie kulturowym obu narodów, a także w celu rozwijania i popularyzacji sztuki choreograficznej wśród młodzieży obu państw, wymienione wyżej organizacje zapraszają na Międzynarodowy Festiwal Sztuki Choreograficznej, który odbędzie się w Jeleniej Górze/Cieplicach.

Organizatorzy:

Stowarzyszenie Promocji Sztuki ARS MUNDUS Stowarzyszenie ART FRANKIVSK, Zdrojowy Teatr Animacji, Mecenat Miasta Jelenia Góra 45. Wiosna Cieplicka finansowana jest z budżetu Miasta Jelenia Góra i odbywa się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Jelenia Góra Marcina Zawiły.

portalik24.pl
Czytaj cały artykuł