Jarmark Różności w Sobieszowie!

Piękna, słoneczna pogoda towarzyszyła uczestnikom Jarmarku Różności (12 maja 2018r) w Transgranicznym Centrum Turystyki Aktywnej w Jeleniej Górze – Sobieszowie.

DSC06331

W czasie jarmarku rozegrano zawody” Biathlon Dla Każdego”, to organizowany od 2014 roku cykl zawodów dla dzieci, młodzieży, ale również osób dorosłych. W zawodach wzięło udział 186 osób z kraju i z zagranicy ( Czech ). Najliczniejszą kategorią wiekową były dziewczynki urodzone w latach 2006-2008. Wszyscy rywalizowali w biegu na dystansach od 500m (najmłodsi) do 1500m (najstarsi) połączonego ze strzelaniem z broni laserowej. Każdy niecelny strzał oznaczał dodatkowe dwadzieścia sekund doliczane do czasu biegu.

DSC06578

W oczekiwaniu na wyniki zawodów czas umiliły występy zawodników z Karkonoskiego Klubu Karate BIAŁY LEW DOJO i przedszkolaków z Miejskiego Przedszkola Nr 11″Kransala Hałabały” wraz z ich rodzicami.

Zawody wygrali w poszczególnych kategoriach :

PM – Jurek Choma

M1 – Mikołaj Urbaniak

M2 – Viktor Vanicek

M3 – Konrad Badacz

M Open – Sławomir Foryś

PK – Emilia Buchla

K1 – Hanna Dereń

K2 – Justyna Sinkiewicz

K3 – Maja Michalik

K Open- Róża Łyjak

Podczas imprezy sprzedawane były ciasta, kiełbasa z różna,pierogi, książki, odbyła się loteria fantowa. Dochód ze stoisk przeznaczony był na rehabilitację i leczenie małego rycerza Bartusia Kojro. U chłopca we wrześniu 2017r. zdiagnozowano nowotwór złośliwy kości. Obecnie jest już po leczeniu (chemia) oraz bardzo skomplikowanej operacji(wstawiono protezę). Nasz bohater uczy się żyć na nowo, ale udaje mu się to znakomicie.

Ruszamy z Jarmarkami Różności, które odbywać się będą na TCTA w Sobieszowie, raz w miesiącu w sobotę w godzinach od 10.00 do 14-stej. Począwszy od miesiąca maja do grudnia. Najbliższy jarmark odbędzie się 9 czerwca 2018. Zapraszamy mieszkańców Sobieszowa, okolicznych miejscowości i turystów – mówi Janusz Wojtas Prezes Stowarzyszenia Sympatyków Sobieszowa.

Wiele pozytywnej emocji, szczytny cel, przepyszne słodkości, ciekawe losy, przepiękne pokazy, super atmosfera – chwali imprezę pani Irena.

Głównymi organizatorkami tego jarmarku byli :

Stowarzyszenie Sympatyków Sobieszowa

MKS Karkonosze Sporty Zimowe

Szkoła Podstawowa Nr 15

Miejskie Przedszkole Nr 11 “Krasnala Hałabały”

Polski Związek Biathlonu

 

{djmedia 330}


portalik24.pl
Czytaj cały artykuł