Najlepsze przedstawienie… na żywo i przy udziale setek widzów

Sobota 12.05.2018 w Parku Zdrojowym w Cieplicach i na Placu Piastowskim była prawdziwym świętem radości. Już od godz. 11.000 sporo się działo.

AA 019

W barwach narodowych dzieci przedszkolne i młodzież szkół cieplickich z pełnym zaangażowaniem zaprezentowała się w programie “Od przedszkolaka małego tancerza do maturzysty co w dorosłość zmierza”. Biało – Czerwony Polonez Cieplicki licznie zgromadzona publiczność nagrodziła gromkimi brawami. O godz. 12.00, przed Pałacem Schaffgotschów, rozstrzygnięto konkurs plastyczny “Cieplice dla Niepodległej”. Dzieci z dumą odbierały przygotowane dla nich dyplomy i drobne nagrody.

AAA 9302

Główną atrakcją sobotniego wydarzenia był barwny korowód, który wyruszył o godz.12.30 z Placu Piastowskiego pod bramę przed wjazdem do Term Cieplickich. W paradzie udział wzięli aktorzy i zespół Zdrojowego Teatru Animacji, Gildia Przewodników Sudeckich, dzieci z Cieplickiego Centrum Kultury „Przystań Twórcza”, „Zaczarowanego Parasola” oraz Zespół Jelonka Bras. Wyjątkowego splendoru całej imprezie nadawał przejazd husarza i bryczki z siedzącą w niej elegancką i pełną wdzięku Marysieńką. Po przybyciu do Term Cieplickich odegrano krótką scenkę obrazującą pobyt królowej w uzdrowisku. Pochwałę wodolecznictwa i odsłonięcie pomnika Marysieńki przez Prezydenta Miasta Jeleniej Góry Marcina Zawiłę uhonorowały fanfary “Jelonka Bras”.

AAA 9453

Jak to podkreśliło wielu obecnych w Parku Zdrojowym zadowolonych jeleniogórzan, ich zdaniem była to jedna z najlepszych imprez w naszym mieście w tym roku.

Warto przypomnieć, że pomnik Marysieńki został postawiony w Jeleniej Górze w 1966 roku, aby upamiętnić wizytę Królowej Marii Kazimiery D’arquien w Cieplicach Śląskich Zdrój w XVII wieku. Przez wiele lat swojego istnienia nasza „Marysieńka” zdążyła już stać się jednym z popularniejszych obiektów w Parku Zdrojowym – miejscem, gdzie latem można było spotkać bawiące się w wodzie dzieci, ale też miejscem otwartym dla wszystkich pokoleń spacerowiczów, kuracjuszy i przypadkowych turystów.


 

{djmedia 326}


portalik24.pl
Czytaj cały artykuł