Komunikat w sprawie nowej taryfy wody i ścieków

Wody Polskie ustaliły cenę wody i ścieków Wrocławski oddział Wód Polskich ustalił nową cenę wody i ścieków w Jeleniej Górze. Od tego roku czyni to już nie samorząd, a właśnie instytucja powołana przez rząd. Taryfa obowiązywać będzie przez trzy lata.

ceny wody

Zakłada, iż przez najbliższe 12 miesięcy od uprawomocnienia się decyzji jeleniogórzanie zapłacą za wodę 6,40 zł netto a za ścieki 6,52 zł netto – za 1 m.sześc. Po roku woda kosztować będzie 6,60 zł netto, a ścieki 6,73 zł – za 1 m.sześc. Po dwóch latach cena odpowiednio wzrośnie do 6,81 zł netto za 1 m. sześc. wody i 6,97 zł netto za 1 metr sześc. ścieków.

Wody Polskie ustaliły także nowe stawki abonamentowe. Wzrosną w najbardziej popularnej grupie (dla posiadaczy e-faktury) z obecnego 1,86 zł netto do 2,32 zł netto w pierwszym roku obowiązywania nowych stawek. Za dwa lata za abonament za wodę zapłacimy 2,54 zł netto. W podobnych granicach wzrośnie abonament za ścieki.

Wody Polskie w uzasadnieniu decyzji o nowych stawkach stwierdzają, między innymi.: „Dyrektor Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej we Wrocławiu Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie dokonał również analizy zmiany warunków ekonomicznych wykonywania przez PWiK „Wodnik” sp. z o.o działalności gospodarczej, w tym marżę zysku, oraz dokonał weryfikacji kosztów związanych ze świadczeniem usług, poniesionych w roku obrachunkowym obowiązywania poprzedniej taryfy, ustalonej na podstawie ewidencji księgowej, z uwzględnieniem planowanych zmian tych kosztów w okresie obowiązywania taryfy pod względem celowości ich ponoszenia w celu zapewnienia ochrony interesów odbiorców usług przed nieuzasadnionym wzrostem cen.”

portalik24.pl
Czytaj cały artykuł