Narażają życie, aby ratować innych! Dziś ich dzień!

Z okazji Międzynarodowego Dnia Strażaka, oraz jednocześnie wspomnienia św. Floriana, patrona straży pożarnej, w piątek 4.05.2018 parafia rzymskokatolicka pw. św. Wojciecha na Zabobrzu w Jeleniej Górze gościła strażaków z ponad 20 jednostek Państwowych i Ochotniczych Straży Pożarnych. Strażacy w mundurach galowych i w kombinezonach roboczych, ze względu na pełnioną służbę i potrzebę bycia w gotowości bojowej na wypadek nagłej akcji, wzięli udział w Eucharystii odprawionej w ich intencji.

 

AAA 4634

 

 

Niektórym towarzyszyły rodziny i przyjaciele. Mszę św. odprawił Ksiądz Stanisław, od lutego nowy Kapelan Strażaków Ziemi Jeleniogórskiej. Zastąpił on Księdza Grzegorza Niwczyka, Proboszcza parafii pw. Matki Boskiej Królowej Polski i św. Franciszka z Asyżu przy ul. Morcinka, który od 23 lat piastował to stanowisko, ale dekretem biskupa legnickiego Zbigniewa Kiernikowskiego został w tym roku ustanowiony proboszczem parafii św. Jana Chrzciciela w Leśnej.


AAA 4517


Po Mszy św. odbył się specjalny pokaz zaprezentowanego przed kościołem sprzętu strażackiego. Parafianie mogli obejrzeć drabinę strażacką, kosz, łódź, a przede wszystkim kilkanaście okazałych wozów bojowych.

Jak to podkreślił mł. bryg. mgr inż. Andrzej Ciosk , Zastępca Komendanta Miejskiego , nie jest łatwo dostać się do straży pożarnej. Kandydaci na strażaka muszą wykazać się przede wszystkim doskonałą sprawnością fizyczna.


AAA 4729


Strażacy to jedna z grup zawodowych, której nasze społeczeństwo najbardziej ufa. Życzymy im w dniu ich święta jak najmniej wyjazdów, a jeżeli już to tylu samych powrotów. W Jeleniej Górze oficjalne obchody Dnia Strażaka zaplanowano na 19.05.2018 na Placu Ratuszowym na godz. 13.00. Uroczystość będzie połączona z przekazaniem nowego samochodu ratowniczo gaśniczego.

Możesz zatrzymać przewijanie najeżdżając myszką na zdjęcie lub je powiększyć klikając na nie.

 

{djmedia 316}


portalik24.pl
Czytaj cały artykuł