3 Maja łączy wszystkich!?

W Jeleniej Górze oficjalne, miejskie uroczystości upamiętniające 227. rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3 Maja rozpoczęły się na Placu Ratuszowym w czwartek 3.05.2018 dokładnie o godz. 12.00. Po krótkim przemówieniu Wiceprezydenta Miasta Jeleniej Góry Jerzego Łużniaka zebrani przemaszerowali przez centrum miasta pod pomnik „Wolność i Niepodległość”, gdzie odbyła się ceremonia składania wieńców i kwiatów, a o godz. 13.00, w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego, została odprawiona Msza św. w intencji naszej Ojczyzny.

AAA 4260

Zaplanowanego na Placu Ratuszowym na godz. 13.00 pikniku harcerskiego, z powodów wyjątkowo niesprzyjających warunków pogodowych, nie można zaliczyć do udanych. Bowiem ulewny deszcz zniechęcił mieszkańców naszego miasta do wspólnej zabawy. Z przyczyn niezależnych od organizatora, ze zrozumiałych względów, impreza zakończyła się dużo wcześniej.

AAA 4199

Tym najbardziej rozczarowanym przypominamy, że długi weekend jeszcze się nie skończył. W najbliższą sobotę 5.05.2018 władze Miasta wraz z organizatorami zapraszają na inaugurację 45. Wiosny Cieplickiej z zespołem rokowym „Strachy na Lachy”. Wydarzenie to zaplanowano na godz. 19.00 w Muszli Koncertowej w Parku Zdrojowym w Cieplicach. A w niedzielę 6.05.2018, w tym samym miejscu, o godz. 16.00 przed jeleniogórską publicznością wystąpi Jacek Ziobro w recitalu „Mapa szczęścia”. Na obie imprezy wstęp jest wolny. Jak zapewniają meteorolodzy, pogoda tym razem będzie nam sprzyjać.

 Możesz zatrzymać przewijanie najeżdżając myszką na zdjęcie lub je powiększyć klikając na nie.

{djmedia 314}


portalik24.pl
Czytaj cały artykuł