Święto Biało – Czerwonej

AAA 3991

 

– Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w 2014 roku ustanowił specjalny dzień, dzień 2 Maja Świętem Biało – Czerwonej. To jest wyraz naszej tożsamości, wyraz naszej jedności. Biało – Czerwona towarzyszy nam w różnych sytuacjach – w czasie wojny, w okresie strajków solidarnościowych. Jest z nami w okresie świąt narodowych i w trudnych sytuacjach państwowych – podkreśliła Posłanka na Sejm RP Zofia Czernow podczas jeleniogórskich obchodów Dnia Flagi RP.

Każdy, kto w środę 2.05.2018 odwiedził centrum miasta, z zadowoleniem przyłączał się do uroczystości związanych ze Świętem Biało – Czerwonej. Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej na Placu Ratuszowym, już od godz. 11.00, radośnie obchodzili starsi i młodsi jeleniogórzanie oraz turyści. Festyn rodzinny do wspólnej zabawy zachęcał przede wszystkim najmłodszych jeleniogórzan.

Na początek, po uroczystym wciągnięciu na maszt flagi i odśpiewaniu hymnu państwowego, dwa jeleniogórskie przedszkola zaprezentowały specjalny program artystyczny. Dzieci chętnie brały udział w zabawach ruchowych, w warsztatach artystycznych, w malowaniu buziek i pierniczków. Z zainteresowaniem odwiedzały stoiska służb mundurowych oraz pozowały do zdjęć na policyjnych motorach i w kabinach elegancko prezentujących się samochodów służbowych. Dla niejednego z nich dużą frajdą było przebranie się za strażaka, czy przyozdobienie głowy policyjnym kaskiem. Serca najmłodszych od razu zjednał sobie owczarek niemiecki służb granicznych, który cierpliwie znosił wyrazy sympatii wszystkich uczestników festynu.

AAA 4010

Organizatorem dzisiejszej, wyjątkowo udanej imprezy, było Miasto Jelenia Góra, Biuro Wystaw Artystycznych oraz Dom Kultury „Muflon”. Jak co roku patronat honorowy objęła nad nią Posłanka na Sejm RP Zofia Czernow, która wraz z mieszkańcami i władzami Miasta Jeleniej Góry świętowała 2 Maja na Placu Ratuszowym.

Zachęcamy do wysłuchania wypowiedzi :

Poseł RP Zofia Czernow

Dyrektor BWA w Jeleniej Górze Luiza  Laskowska


 

{djmedia 311}


portalik24.pl
Czytaj cały artykuł