Pożegnanie Ks. Kapelana Grzegorza Niwczyka.

Dnia 28.01.2018 w Parafii p.w. Matki Boskiej Królowej Polski i Św. Franciszka z Asyżu na Mszy Świętej o godzinie 12:00 odbyło się pożegnanie Ks. Grzegorza Niwczyka.

Dekretem podpisanym przez Bp Zbigniewa Kiernikowskiego, Ks. Grzegorz Niwczyk został ustanowiony Proboszczem w Parafii Św. Jana Chrzciciela w Leśnej.

Ks. Grzegorz przez 23 lata był Proboszczem parafii przy ulicy Morcinka. A od kilku lat piastował stanowisko Kapelana Strażaków Ziemi Jeleniogórskiej. To dzięki tej funkcji, oprócz tłumu wiernych, którzy żegnali swojego Proboszcza, na Mszy Świętej nie zabrakło braci strażackiej.

Funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej oraz druhowie Ochotniczych Straży Pożarnych podziękowali księdzu Grzegorzowi za wspaniałe lata posługi pośród strażaków oraz życzyli mu wielu łask Bożych na nowej drodze życia. W swoich podziękowaniach Ksiądz Grzegorz zapewnił, że „bakcyl” strażacki, którym został zaszczepiony, na pewno w nim nie wygaśnie, a wszystkim strażakom zapewnił o modlitewnej pamięci.

Jako portal Jelenia Góra 998, również dołączamy się do życzeń, jakie składane były na ręce Księdza Grzegorza i życzymy Bożego Błogosławieństwa na nowej parafii.

IMG_1495
IMG_1497
IMG_1503
IMG_1506
IMG_1508

Artykuł Pożegnanie Ks. Kapelana Grzegorza Niwczyka. pochodzi z serwisu Jelenia Góra 998.

jeleniagora998.pl
Czytaj cały artykuł