Co znany aktor Jerzy Bończak robi w Teatrze im. Norwida?

Znakomity aktor Jerzy Bończak przygotowuje spektakl w jeleniogórskim Teatrze im. Cypriana Kamila Norwida. To będzie druga premiera (zaplanowana na 5 stycznia 2018 o godz. 19.00) w kameralnym klimacie sali kinowej przy ul. Krótkiej.

5698626

Jerzy Bończak to znany aktor teatralny i filmowy, reżyser teatralny. Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie (1971). W latach 1971-72 występował na deskach Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie oraz w warszawskich teatrach: Rozmaitości (1972-82), Nowym (1982-90) i Kwadrat (1990-99). Tym razem przygotowuje inscenizację autorstwa Roberta Thomasa „Osiem kobiet”, w tłumaczeniu Jakuba Rotbauma.

Scenografią zajął się Wojciech Stefaniak, a kostiumami – Wanda Kowalska. Opracowanie muzyczne – Bogdan Kierejsza.

Dom na pustkowiu, odcięty od świata przez śnieżycę, a w nim tajemniczy mężczyzna i osiem kobiet z nim związanych – matka, żona, szwagierka, siostra, dwie córki, pokojówka i kucharka. Mężczyzna, pan domu, zapewnia im dostatnie życie i stabilizację, ale czy sprosta ich wszystkim problemom, kompleksom, frustracjom, oczekiwaniom, podejrzeniom, dążeniom, ambicjom, słabościom, marzeniom, tajemnicom, wzajemnym zależnościom? A jeśli nie sprosta, to może należałoby pozbyć się go, zlikwidować, unicestwić. Tylko która z ośmiu kobiet byłaby zdolna do takiego czynu? Okazuje się, że każda, bo każda ma powód. Każda ma alibi i każda skrywa jakiś sekret. Chociaż żyją obok siebie, wcale się nie znają. Kobiety próbują same rozwiązać zagadkę, zaczynają prowadzić pasjonującą grę, pełną zaskakujących zwrotów, błyskotliwych ripost i kąśliwych uwag. Śmierć pana domu wyzwoliła w nich emocje, nie muszą już ukrywać złości, miłości, pragnień, nienawiści, słabości. Obnażają swoje prawdziwe oblicza. W ciągu jednej nocy dowiadują się o sobie wszystkiego… A rozwiązanie zagadki będzie naprawdę nieoczekiwane.

Grają: Elwira Hamerska-Skórecka, Marta Kędziora, Magdalena Kępińska, Elżbieta Kosecka, Iwona Lach, Anna Ludwicka-Mania, Małgorzata Osiej-Gadzina oraz gościnnie – Zuzanna Łuczak.

Kolejne spektakle: 7 stycznia o godz. 18.00, 11 i 12 stycznia o godz. 19.00, 14 stycznia o godz. 18.00, 16 i 17 lutego o godz. 19.00 i 18 lutego o godz. 18.00.

portalik24.pl
Czytaj cały artykuł