Jeszcze dziś Mikołaj w Galerii Sudeckiej

To była dopiero zabawa! W sobotę 2.12.2017 Galerię Sudecką odwiedził Mikołaj ze swoją kilkuosobową świtą. Mikołajkowe show „Bałwanek contra Mikołaj” rozpoczęło się dokładnie w samo południe i trwało do godz. 18.00. Przy scenie przez cały ten czas było gwarno i wesoło. Dopisała publiczność, zarówno ta młodsza jak i starsza. Nie brakowało chętnych do udziału w konkursach i we wspólnej zabawie.

AAA 1677

Przy scenie, z myślą o najmłodszych, powstała niecodzienna cukiernia Świętego Mikołaja, gdzie przy pomocy doświadczonego cukiernika dzieci ozdabiały przepyszne pierniczki świąteczne fantazyjnymi wzorami. Lukrowane cudeńka mali artyści z dumą zabierali ze sobą do domów. Zapewne w niejednej rodzinie zawisną one jako specjalne ozdoby na choince.

Z białych i kolorowych skarpetek, sznureczków i guzików dzieci przygotowywały także zimowe „przytulanki”, wesołe bałwanki i ozdoby świąteczne.

Kto nie miał okazji spotkać się wczoraj z sympatycznym Mikołajem, może przyjść do galerii jeszcze dzisiaj. W niedzielę 3.12.2017 od godz. 12.00 każdy może sobie zrobić z dostojnym gościem pamiątkową fotografię. W międzyczasie będą się również odbywać warsztaty plastyczne i cukiernicze. Dzieci będą tworzyć wspaniałe ozdoby choinkowe i wesołe ciasteczka z kolorowymi guzikami oraz pomarańczowe kule z goździkami. Tak jak i w sobotę nie zabraknie słodkich upominków i dobrej zabawy!

 

{gallery}artykuly/2017/galeria_s/sobota021217{/gallery}

portalik24.pl
Czytaj cały artykuł