Wróżby i przepowiednie czyli…

No i czas wróżb mamy już praktycznie za sobą! Popularne Andrzejki to wieczór wróżb odprawianych w nocy z 29 na 30 listopada w wigilię świętego Andrzeja. Od wielu lat Andrzejki były ostatnią okazją do zabawy przed rozpoczynającym się w Kościele Katolickim okresem Adwentu, w którym powstrzymywano się tradycyjnie od zabaw, podobnie jak w okresie Wielkiego Postu. Obecnie okres Adwentu nie jest okresem postu, a jedynie czasem refleksji i oczekiwania na przyjście Zbawiciela, co według większości wiernych nie jest przeciwwskazaniem przeciwko uczestniczeniu w zabawach. Tak więc niektórzy młodzi ludzie będą jeszcze organizować popularne spotkania Andrzejkowe w najbliższy weekend.

DSC 8889

Bardzo oryginalny pomysł na swój pierwszy Dzień Otwarty szkoły miał Zespół Szkół Ekonomiczno – Turystycznych w Jeleniej Górze. W środę 28.11.2017 uczniowie placówki przywitali swoich gości w andrzejkowym nastroju. Było wylewanie wosku na zimną wodę przez klucz i odczytywanie na podstawie kształtu zastygłego wosku i rzucanego przez niego cienia przepowiadanie przyszłości oraz przepowiadanie przez wróżki w dowcipny sposób i z przymrużeniem oka niedalekiej przyszłości zaciekawionym gościom. Młodzież z gimnazjum i klas siódmych z jeleniogórskich szkół podstawowych miała również okazję usłyszeć trochę więcej o szkole, obejrzeć sale, gdzie odbywają się zajęcia oraz uczestniczyć w niektórych z nich. Bardzo pozytywnie na temat pobytu w ZSET w Jeleniej Górze wypowiadali się sami uczniowie i ich nauczyciele.

– Ekonom fajnie to przygotował. Dobrze się bawiliśmy. To coś lepszego niż tylko tradycyjne zwiedzanie budynku i oglądanie prezentacji – z pełnym przekonaniem wyraził swoją opinię nastoletni Mateusz.

Opiekunowie odwiedzających szkołę klas również nie kryli zadowolenia

– Jak widać moja grupa super się bawiła. Są bardzo ożywieni i chętnie komentują dzisiejsze wydarzenie. Będą mieli jeszcze o czym opowiadać wśród swoich kolegów po powrocie – z uśmiechem wyraziła swoje zdanie sympatyczna nauczycielka języka angielskiego z „Dziesiątki”.

 

{gallery}szkola/2017/andrzejki{/gallery}

portalik24.pl
Czytaj cały artykuł