Spotkanie autorskie z Danutą Sadownik

JCIiER Książnica Karkonoska zaprasza 6 grudnia (środa) 2017 r. o godz. 17.00 do sali konferencyjnej Książnicy przy ul. Bankowej 27 (III p.), na spotkanie autorskie z Danutą Sadownik oraz prezentację jej drugiej powieści „Szkolne tango”.

Z pewnością możemy liczyć na interesującą opowieść autorki o jej literackiej drodze, warsztacie pracy pisarskiej, ważnych inspiracjach, podróżach oraz wielu planach na przyszłość.

Danuta Sadownik pochodzi ze Lwówka Śląskiego, tam uczęszczała do Liceum. Od wielu lat związana jest z Jelenią Górą. Z zawodu pedagog kultury, psychoterapeutka, nauczycielka szkolna i akademicka. Autorka dwóch powieści :” A ty dokąd?” i „ Szkolne tango” ( trzecia w przygotowaniu) oraz licznych artykułów naukowych i popularyzujących znaczące wydarzenia kultury. Na uwagę zasługuje regionalne tło powieści. Jej pasją są podróże, dlatego w ostatniej książce odnajdujemy cząstkę Wrocławia, Lwówka Śląskiego, Pragi, Chicago, Warszawy i Neapolu. Dziś w podroży obok zabytków i muzeów najbardziej interesują ją ludzie, ich zwyczaje, sposób życia, co ukazuje w losach bohaterów kolejnych książek.

danuta

portalik24.pl
Czytaj cały artykuł