Uświetnili obchody Dnia Niepodległości Polonii w Austrii

Zespół Muzyki Dawnej z Młodzieżowego Domu Kultury uświetnił obchody Dnia Niepodległości Polonii w Austrii

W związku z obchodami Dnia Niepodległości Zarząd Wspólnoty Polaków w Górnej Austrii reprezentowany przez Pana Juliana Gaborkazaprosił na uroczysty koncert Zespól Muzyki Dawnej „GaudiumLudentem” z Młodzieżowego Domu Kultury. Występ zespołu nie tylko uświetnił polonijne spotkanie naszych rodaków, ale był też okazją do promowania polskości i bogactwa naszej kultury. Koncert udowodnił też, że przez obcowanie z muzyką, tradycją, śpiewem i tańcem młode pokolenie polonusów będzie mogło z dumą mówić o naszej Ojczyźnie. Z inicjatywy organizatorów Zespół „GaudiumLudentem” wziął udział w godzinnej audycji dla polonijnego radia “Radio Fro” oraz zwiedził miejscowość Tabor w Czechach.

00121

Wspólnota Polaków w Górnej Austrii zapewniła naszym wykonawcom możliwości pobytu (zakwaterowanie i nocleg) oraz zaprosiła do zwiedzania Linzu – stolicy regionu,który był w 2009 roku miastem europejskiej kultury, gdzie znajdują się najciekawsze zabytki i miejsca związane z obecnością Polonii w Austrii. Dla członków zespołu spotkanie było z pewnością ciekawą lekcją historii i patriotyzmu, a dla wszystkich okazją do wspólnego świętowania Dnia Niepodległości.

Dyrekcja Młodzieżowego Domu Kultury składa serdeczne podziękowania Dyrektorowi Międzyszkolnego Ośrodka Sportu Panu Ireneuszowi Taraszkiewiczowi za udostępnienie samochodu w celu przewozu zespołu z MDK na koncert do Austrii.

 

{gallery}mdk/2017/a21{/gallery}

portalik24.pl
Czytaj cały artykuł