Wystawa Krystyny Matusiak… przegląd 37 – letniej twórczości

Druga już wystawa Krystyny Matusiak, „Grafiki – retrospektywa 1978–2013″ rozpoczęła się uroczystym wernisażem w poniedziałek 13.11.2017 w Galerii Promocje w ODK na Zabobrzu. Potrwa ona aż do końca tego roku 2017. Tym razem wystawa ma charakter retrospektywny i stanowi swoisty przegląd 37 – letniej twórczości plastyczki. Jej dorobek artystyczny koncentruje się przede wszystkim na trzech podstawowych zagadnieniach jakimi są p: człowiek, monumentalne kompozycje malarskie i graficzne oraz droga ku abstrakcji czystej.

AAA 3680

– Patrząc na obrazy Krystyny Matusiak malowane na płótnie mogłoby się wydawać, że Jej malarstwo to świat dziecinnych i naiwnych marzeń. Patrząc na Jej grafiki nie sposób nie dostrzec wspaniałego warsztatu artystycznego skupiającego się wokół tradycyjnych technik graficznych. Na przestrzeni lat w twórczości artystki jak i w Jej życiu, emocje ewoluują życiem i burzą przeżyć wzlotów, upadków i uniesień. Ich kolory odnajdują odzwierciedlenie na płótnach, papierze, kamieniu – oświadczyła Dorota Leszczyłowska, na co dzień pracownik Galerii na Zabobrzu.

Gościem wernisażu, oprócz licznie zgromadzonych miłośników sztuki i lokalnych artystów, był zastępca prezydenta Jeleniej Góry Piotr Paczóski.

Krystyna Matusiak to utalentowana malarka, graficzka urodzona w Kowarach. W 1979 r. ukończyła z wyróżnieniem studia na Wydziale Grafiki i Malarstwa w pracowni Technik Litograficznych u Profesora Jerzego Grabowskiego oraz w pracowni malarstwa Prof. Stanisława Fijałkowskiego. W Łodzi spędziła blisko 40 lat. W środowisku artystycznym jest jedną z wyróżniających się indywidualności. Od 2010 r. mieszka w Bukowcu. Pracuje cyklami, których powstało dziewiętnaście: m.in. „Cyrk świat cudów”, „Życie na gorąco”, „Święto wiosny” „Gra w klasy”, „Podróże Guliwera”. W Karkonoszach powstały dwa cykle „Cyberiada” i „Jaki jest twój kod?”.


 

{gallery}odk/2017/matusiak{/gallery}

portalik24.pl
Czytaj cały artykuł