Spełnione Marzenia – wystawa Stanisława Romańca

Jeżeli nie zdążyliście obejrzeć wystawy naszego lokalnego artysty, Stanisława Romańca to jest okazja to nadrobić, bo teraz Filia nr 3 zaprasza do oglądania jego obrazów z cyklu „Spełnione Marzenia”.


Stanisław Romaniec urodził się w Przemyślu. Po wojnie na stałe zamieszkał w Jeleniej Górze.

Od najwcześniejszych lat Stanisław wykazywał zdolności artystyczne i poprzez lata indywidualnej pracy ukształtował własny styl sztuki oraz rozwinął talent malarski.

W Jeleniej Górze związał się z lokalnym klubem artystów z którym uczestniczył w wystawach i wspólnie jeździł na plenery malarskie w różnych częściach Polski. Z tych wypraw pochodzą pejzaże malowane w umiłowanych i najbliższych Karkonoszach. W dorobku znajdują się ponadto krajobrazy tworzone w Beskidach, Bieszczadach i nad jeziorami mazurskimi. Interesowała go szczególnie architektura polskich miast i wiosek co znalazło swoje odbicie w wielu kompozycjach.

Był też z zamiłowania ogrodnikiem. I ta pasja znalazła swoje odzwierciedlenie w jego twórczości. Interesowały go kwiaty, których urodę i bogactwo kolorów utrwalał w martwych naturach z kwiatami w roli głównej.

Stanisław Romaniec z radością dzielił się swoją sztuką. Chętnie wystawiał swoje obrazy na wystawach. Były one tam pozytywnie recenzowane i nagradzane. Jego kompozycje znajdują się w wielu kolekcjach w Polsce, Szwecji, Irlandii, Niemczech, Kanadzie, Japonii i Australii.


Ziemia

*

Kwiaty

 

Dofinansowane przez Miasto Jelenia Góra - Logo

biblioteka.jelenia-gora.pl
Czytaj cały artykuł