Oferta edukacyjna Książnicy dla przedszkoli i szkół.

Zachęcamy do korzystania z naszej oferty edukacyjnej 2017/2018  skierowanej do dzieci i młodzieży z przedszkoli i szkół podstawowych, gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych. Nasza oferta jest bezpłatna i realizowana w kilku miejscach w Jeleniej Górze, tam gdzie rozmieszczone są biblioteczne filie Książnicy Karkonoskiej ( Zabobrze, Maciejowa, Cieplice, Sobieszów) oraz w budynku głównym przy ul. Bankowej 27.

Dla przedszkoli mamy w ofercie zajęcia wprowadzające w świat książek, czytania, a także przyrody, świąt oraz….. spacer po Maciejowej. W ofertę wplecione są ciekawe zajęcia plastyczne.

Uczniowie szkół podstawowych mogą skorzystać z zajęć ułatwiających korzystanie z bogatych zbiorów biblioteki, prezentujących wartościową literaturę, która pomaga rozwiązać problemy pojawiające się w życiu ucznia. Oferta dla tej grupy obejmuje również szereg zajęć plastycznych oraz zajęć z bezpiecznym wykorzystaniem zasobów Internetu.

Gimnazjalistów zapraszamy do poznawania wiedzy o regionie, z wykorzystaniem zasobów elektronicznych i kolekcji  Jeleniogórskiej Biblioteki Cyfrowej. Wśród tematów proponowanych zajęć znajdą również film, prawo autorskie, bezpieczeństwo w sieci, książki elektroniczne  i oferta kulturalna biblioteki.

Uczniom szkół średnich pomożemy przygotować się do matury,  zaprezentujemy ofertę czasopism i baz danych, które oferuje biblioteka. Dzięki zajęciom poprowadzonym przez fachowców licealiści poznają historię regionu, źródła do jej badania oraz materiały do własnych poszukiwań.

Pełna oferta edukacyjna dostępna jest na stronie:

http://bit.ly/2yIqT4P

Zdjęcia z wielu zajęć i imprez bibliotecznych znajdziecie w galerii:

http://bit.ly/2gHAouk

biblioteka.jelenia-gora.pl
Czytaj cały artykuł