Lustereczko powiedz przecie, porankowa zabawa w Muflonie

Październikowy poranek rodzinny (15.10.2017) w Miejskim Domu Kultury „Muflon” w Jeleniej Górze – Sobieszowie już za nami. „Cała naprzód ku nowej przygodzie, taka gratka nie zdarza się co dzień” – tą nową porankową piosenką przywitali dzieci Lustrzani Czarodzieje.

5a

Tradycyjnie przypomniano wrześniowy poranek, w którym uczestnicy i uczestniczki odpowiadali na pytanie „Co byś zrobił, gdybyś był taki malutki jak Tomcio Paluszek?”. Dzieci i dorośli w większości odpowiadali, że raczej by się schowali, bo trzeba na siebie uważać, gdy wokół wszystko jest większe niż my sami, jednak odważniejsi zdecydowaliby się latać na pszczole lub – mniej widzialni – podbieraliby łakocie.

Oczywiście podczas poranka odbyły się warsztaty artystyczne, tworzono zwierciadełka, z uwagą by nie przejść na drugą jego stronę. Lusterka z srebrzystej folii, metalicznych papierów, kolorowych cekinów i paciorków, które mówią tę jedyną prawdę, że każde dziecko jest najpiękniejsze na świecie.

Rozstrzygnięto konkurs fotograficzny, na który zgłoszono wiele pięknych prac. Obejrzano bajkę z Bolkiem i Lolkiem, którzy przenieśli się do średniowiecza, odbyli potyczki ze smokiem i obudzili śpiącą królewnę. Poranek zakończyło losowanie nagród z czarodziejskiej kuli.

Ogłoszono także nowy przedporankowy konkurs plastyczny. Należy stworzyć cztery klatki filmu, narysować cztery obrazki, czyli opowiedzieć historię na taśmie filmowej w dowolnej technice (kredki, ołówek, flamastry…).

Kolejny poranek rodzinny pt. „Mali filmowcy” z cyklu „Niezwykłe Zabawy Bolka i Lolka” odbędzie się w niedzielę 12 listopada 2017.

Cena biletu to 15 zł dla jednego dziecka, opiekunowie bezpłatnie uczestniczą w zabawie.

Organizatorzy proszą o wcześniejszą rezerwację i zakup biletów w sekretariacie MDK „Muflon” lub przelewem na konto. Szczegóły: muflon@sobieszow.pl, tel. 75 755 37 70.

Cykl Poranków Rodzinnych dofinansowany jest z Budżetu Miasta Jelenia Góra.

portalik24.pl
Czytaj cały artykuł