I piknik komunalny już za nami

Niesprzyjająca pogoda nie zepsuła zaplanowanej na sobotę przez Miasto Jelenia Góra i miejskie spółki komunalne imprezy. W sobotę 7.10.2017 w godz. 14.00 – 18.00, na osiedlu Zabobrze w pobliżu poczty na ul. Sygietyńskiego, odbył się I Jeleniogórski Piknik Komunalny.

 

AAA 1035a 11

 

Podczas Festynu mieszkańcy naszego miasta mieli okazję zapoznać się ze sprzętem, jakim na co dzień posługują się pracownicy miejskich spółek komunalnych i dowiedzieć się więcej na temat ich pracy. Podczas wspólnej zabawy nie zabrakło również specjalnych atrakcji dla dzieci, które mogły skorzystać z pojazdów miasteczka ruchu drogowego udostępnionych przez Straż Miejską, wziąć udział w zabawie z animatorami Vesny, wypróbować swoich sił na „dmuchawcach” i eurobungee oraz uczestniczyć w inspirujących grach i zabawach przygotowanych przez organizatorów.

DSC 7844

 

MZK promowało bardzo wygodny dla przeciętnego użytkownika linii autobusowych. bilet elektroniczny i autobus hybrydowy, którym tak chętnie lubimy się przemieszczać w obrębie naszego miasta. Warto zapamiętać, że w przyszłym roku trafi na nasze drogi aż 20 nowych pojazdów, w tym trzy hybrydowe.

Każdy z uczestników pikniku miał okazję wymienić elektroodpady na upominek od MPGK, a dzięki Termom Cieplickim sprawdzić się w strzelaniu z łuku lub włączyć się do zmagań sportowych w tzw. wioślarzu.

 

{gallery}instytucja/wodnik/2017{/gallery}

portalik24.pl
Czytaj cały artykuł