Wkrótce nowy sprzęt medyczny w Centrum Szpitalnym Kotliny Jeleniogórskiej

W czwartek 28.09.2017 o godz. 9.00 w Sali Konferencyjnej w Wojewódzkim Centrum Szpitalnym Kotliny Jeleniogórskiej odbyło się uroczyste podpisanie umowy przez Marszałka Województwa Dolnośląskiego Cezarego Przybylskiego dla projektu nr RPDS.06.02.00-02-0073/16 pn. „Poprawa jakości i dostępności do opieki zdrowotnej poprzez zakup sprzętu medycznego, wykorzystywanego do udzielania świadczeń zdrowotnych w zakresie onkologii, na rzecz Wojewódzkiego Centrum Szpitalnego Kotliny Jeleniogórskiej”.

AAA 6968

Projekt realizowany jest w ramach Regionalnego Programu dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020. Jego wartość określa się na sumę 2 159 687,65 zł. Jest on współfinansowany ze środków Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Dofinansowanie ze środków UE wynosi 1835 326,50 zł.

Celem głównym projektu jest zwiększenie dostępności i jakości udzielanych świadczeń w zakresie onkologii na terenie Dolnego Śląska poprzez wyposażenie Wojewódzkiego Centrum Szpitalnego Kotliny Jeleniogórskiej w nowoczesny sprzęt medyczny do wszechstronnej diagnostyki onkologicznej.

Do czerwca 2018 szpital powinien otrzymać tak niezbędny sprzęt medyczny jak: mammograf cyfrowy, mikrotom, mikroskop biologiczny, wirówkę cytologiczną, kriostat, wytrząsarkę, wideokolonoskop, wideo gastroskop, myjnie endoskopową oraz zestaw do badań endoskopowych.

– Mamy nadzieję, że dzięki wykorzystaniu wysokiej jakości sprzętu medycznego nie tylko poprawi się jakość udzielanych świadczeń, ale również skróci się czas wyczekiwania na wizytę i postawienie diagnozy w tak poważnej chorobie jaką jest nowotwór – podkreślił marszałek.

 

portalik24.pl
Czytaj cały artykuł