Zasłużeni dla Miasta Jeleniej Góry uhonorowani!

To była wyjątkowa gala, jak co roku zainicjowana przez Radę Miejską, żeby uhonorować tych, którzy przynoszą chlubę naszemu miastu przyczyniając się do tego, żeby Jeleniogórzanom żyło się lepiej. Według Prezydenta Miasta Jeleniej Góry Marcina Zawiły, zasłużony dla miasta to osoba, która swoją pasją, zainteresowaniem oraz pracą jest w stanie przyczynić się do rozwoju miasta i zachęcić innych mieszkańców do działania. Takich ludzi u nas nie brak.

AAA 6536

W środę 27.09.2017 w sali koncertowej im. Stefana Strahla, podczas uroczystej sesji Rady Miejskiej, wyróżniono 10 osób, wśród nich naszego redakcyjnego kolegę Jakuba Tauera, i 2 instytucje, oficjalnie wręczając tytuły Zasłużonych dla Miasta Jeleniej Góry. Była też specjalna nagroda pieniężna Miasta Jeleniej Góry, którą w tym roku przyznano Tomaszowi Czaplickiemu, wielokrotnemu medaliście mistrzostw świata i zdobywcy pucharu świata w kajakarstwie freestylowym.

Prowadzący spotkanie aktor Jacek Grondowy wyczytywał laudację każdego z nagrodzonych zapraszając go na scenę. Wyróżnieni z dumą i zadowoleniem przyjmowali podziękowania, gratulacje oraz statuetki z rąk prezydenta i radnych. Miłym akcentem podczas oficjalnych uroczystości były występy utalentowanych dzieci i młodzieży naszego miasta. Przed licznie zgromadzoną publicznością wystąpiły między innymi przedszkolaki z „Kacperka” i z „Promyczka” Natalia Stich, duet Minimum oraz Oliwer Barczyński, uczeń Państwowej Szkoły Muzycznej.

Warto wspomnieć, że radni nie zapomnieli również o jubileuszu Jeleniogórskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, która w tym roku obchodzi swoje 60 – lecie. Symboliczny prezent wręczono prezesowi Mirosławowi Garbowskiemu.

 

{gallery}artykuly/2017/11dkpanc/a18{/gallery}

portalik24.pl
Czytaj cały artykuł