Szczytna akcja… do śmieci…

Kilka razy w tygodniu pracownicy MPGK wywożą śmieci z lasów leżących na terenie miasta. Ludzie zostawiają w nich dosłownie wszystko – od gruzu po komputery, szafy, krzesła i wersalki.

IMG 1893

Lasy komunalne zajmują w Jeleniej Górze ponad 500 ha. Największe znajdują się przy drodze na Zgorzelec w okolicach Siedlęcina – ponad 400 ha oraz w sąsiedztwie nowego cieplickiego cmentarza – ponad 100 ha, Na co dzień zajmuje się nimi dwóch pracowników MPGK – leśniczy i podleśniczy.

– Najwięcej szkód w lesie wyrządzają nie korniki, tylko… mieszkańcy miasta i okolicznych wsi – mówi leśniczy Jerzy Chitro, pracownik MPGK. – W zasadzie poradziliśmy sobie z dzikimi wysypiskami, ale zastąpiły je nowe miejsca wyrzucania odpadów – nazwałbym je przypadkowymi. Po prostu ludzie wjeżdżają do lasów i jednorazowo pozostawiają w nich to, co nazbierali w domach. Takich miejsc znaleźliśmy już co najmniej kilkadziesiąt. Wszystkie zostały przez naszą firmę wysprzątane. Pracowników MPGK najbardziej zbulwersowało znalezienie przez nich siedmiu worków pełnych zakrętek od butelek. Najprawdopodobniej któraś z miejskich placówek najpierw przeprowadziła akcję zbierania ich w jakimś szczytnym celu, a następnie się ich pozbyła…

 

{gallery}instytucja/mpgk/2017/a7{/gallery}

portalik24.pl
Czytaj cały artykuł