Specjalna oferta Kina Helios dla młodych

W środę 20 września 2017, w sali kinowej Heliosa odbyła się uroczysta inauguracja programu „Helios Dla Szkoły” na rok 2017/2018. Wśród zaproszonych gości, dyrektorów szkół i nauczycieli, znaleźli się również reprezentujący nasze lokalne władze Prezydent Miasta Jeleniej Góry Marcin Zawiła z żoną oraz Naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu Urzędu Miasta Jelenia Góra Paweł Domagała. Goście mieli okazję obejrzeć jedną z wyjątkowych propozycji zaplanowaną na październik dla szkół ponadgimnazjalnych „Twój Vincent” Doroty Kobieli i Hugha Welchmana, pierwszy na świecie film stworzony technika malarską. W animacji tej bohaterowie obrazów Vincenta van Gogha przedstawiają historię jego burzliwego życia oraz tajemniczą śmierć artysty.

AAA 5516

 

Spotkanie prowadziły dyrektor kina Monika Kołosowska oraz Jagoda Stanisz – Kasior Specjalista ds. Kluczowych Klientów. Obie panie w krótkim zarysie podsumowały zeszłoroczną owocną współpracę kina ze szkołami i przedstawiły ciekawą ofertę edukacyjną, zgodną z obecnie obowiązującą podstawa programową, przygotowaną specjalnie z myślą o najmłodszych uczniach i starszej młodzieży na najbliższe miesiące.

 

– Helios Dla Szkoły to program przeznaczony dla wszystkich szkół, przedszkoli oraz placówek oświatowych. Jak państwo wiecie, w naszym kinie odbywają się specjalne cykliczne spotkania edukacyjne z filmem „Kino na Temat” – dla młodzieży oraz „Kino na Temat Junior” – dla dzieci. Nasze propozycje filmowe to zarówno rozrywka jak i program edukacyjny skierowany do uczniów i nauczycieli – przypomniała Monika Kołosowska.

AAA 5475

 

Co wyróżnia Kino na Temat? Jak to pokazały minione 2 lata, jest to dobrze przygotowany cykl spotkań filmowych poruszających istotne problemy młodzieży w okresie dorastania i w trudnych początkach wejścia w dorosłe życie. Starannie dobrany repertuar i interesujące tematy spotkań stanowią podstawę do emocjonującej dyskusji dla starszej młodzieży. Natomiast najmłodsi dzięki filmom animowanym i bajkom oraz specjalnym naukowym warsztatom poszerzają swoją wiedzę i rozwijają wyobraźnię. Każde bowiem spotkanie tematyczne składa się z projekcji filmu oraz debaty z udziałem zaproszonych gości: dziennikarzy i ekspertów w danej dziedzinie. Ważnym elementem spotkania jest głosowanie młodzieży na kluczowe pytanie postawione w dyskusji, które zwykle daje grupie sporo do myślenia.


Na pewno też dużym atutem jest preferencyjna cena biletu. Uczniowie, niezależnie od rodzaju filmu – 2D czy 3D, – płacą za wejściówkę 13zł. Szkoły cenią sobie również system punktowego premiowania. Aktywnie uczestniczące w programie placówki otrzymują specjalne edukacyjne nagrody dla szkół, tak bardzo przydatne w rozwijających się placówkach. Po każdym spotkaniu Helios zaopatruje obecnych na seansie z uczniami nauczycieli w specjalne materiały dydaktyczne i gotowe scenariusze lekcyjne do wykorzystania na zajęciach z języka polskiego, historii oraz na godzinie wychowawczej. To nie lada gratka dla obciążonych wieloma obowiązkami współczesnych pedagogów.

Najbliższe propozycje filmowe dla uczniów najstarszych klas podstawówki i gimnazjalistów to:

„Goodbye Berlin”

Temat spotkania: Podróż, czyli szybkie dorastanie.

„Ponad wszystko”

Temat spotkania: Czy miłość ponad wszystko usprawiedliwia każde nasze postępowanie?

Z myślą o starszych nastolatkach ze szkół ponadgimnazjalnych przygotowano następujące propozycje:

„Dunkierka”

Temat spotkania: Strach, gniew, czy nadzieja – człowiek w sytuacji ekstremalnej.

„Twój Vincent”

Temat spotkania: Potrzeba akceptacji, a poczucie odrzucenia. Jak odnaleźć swoje miejsce w życiu?

Więcej informacji można znaleźć na fanpage Heliosa, na stronie: http://bit.ly/2wBn2qk.


{gallery}artykuly/2017/helios/szkola{/gallery}

portalik24.pl
Czytaj cały artykuł